У Китаї заяву розкритикували.
На конференції буддистських релігійних лідерів він заявив, що інститут Далай-лам продовжить існувати. Заява поклала край багаторічним спекуляціям про те, що Далай-лама XIV може бути останнім.
Про це повідомляють Deutsche Welle і BBC.
За словами Далай-лами, він отримав прохання від буддистів з Тибету, Монголії, деяких частин росії та Китаю, а також інших країн забезпечити продовження діяльності інституту Далай-лам.
Він додав, що заснований ним фонд «Ґаден Пходранг» матиме виключне право визнавати майбутнє переродження. Учасники конференції одноголосно підтримали заяву про наступництво.
Китайське МЗС розкритикувало звернення, заявивши, що реінкарнацію Далай-лами має схвалити китайський уряд. У заяві йдеться, що наступництво має відповідати китайським законам і правилам, а також «релігійним ритуалам та історичним традиціям».\
▪️Буддисти вірять, що Далай-лама та інші важливі буддистські монахи після смерті перероджуються в іншому тілі. Часто ця «реінкарнація» народжується в рік смерті попереднього лами. Нинішній Далай-лама народився за два роки після смерті свого попередника.
▪️Раніше, щоб протистояти тиску КНР, Далай-лама казав, що його наступник може бути родом з Індії, де з 1959 року перебуває уряд Тибету у вигнанні, а також вказував на важливість Монголії для тибетського буддизму.