Created with Sketch.

Люстрований прокурор став керівником БЕБ Києва

15:05

Керівник територіального управління БЕБ Києва Назар Константинов у 2023-2024 роках став власником 3 квартир і 5 паркомісць.

Про це повідомляє міжнародна детективна агенція Absolution.

Вся нерухомість родини оформлена на Константинова:

🔸квартира 124 кв. м, набута у власність у 2023 за 8,9 млн грн;
🔸три паркомісця, набуті у власність у 2023, загальна вартість – 923 тис. грн;
🔸квартира 132,5 кв. м, набута у власність у 2024 за 500 тис. грн;
🔸квартира  55,9 кв. мі, набута у власність у 2024 за 500 тис. грн;
🔸два паркомісця, набуті у власність у 2024, загальна вартість – 148 тис. грн.

Константинов вказав, що 1 травня 2024 отримав у подарунок від батьків 4 обʼєкти нерухомого майна за дуже заниженими цінами на нерухомість у столиці.

Керівник київського управління БЕБ декларує один обʼєкт незавершеного будівництва: паркомісце у Києві, набуте у власність у 2022.

Назар Константинов їздить на BMW 520I (2020_ випуску, яке придбав у 2022 році за 1,6 млн грн. Його дружина-прокурорка Ірина Константинова у 2024-му придбала в салоні новеньку Audi A6 (2024) за 2,6 млн грн.

За минулий рік Константинов отримав:

✔️527 тис. грн зарплати у БЕБ (він вступив на посаду керівника територіального управління БЕБ у Києві у червні 2024 року);
✔️4,2 млн грн доходу від зайняття підприємницькою діяльністю (якою займався до вступу на посаду у БЕБ);
✔️19 тис. грн доходу, виплаченого самозайнятій особі, від ГО “Центр допомоги армії, ветеранам та їхнім родинам”;
✔️622 тис. грн доходу від відчуження цінних паперів та корпоративних прав громадянці України Кудрявченко Марʼяні Ігорівні;
✔️1,1 млн грн доходу від відчуження цінних паперів та корпоративних прав своєму брату Олексію Константинову.

Ірина Константинова працює прокурором відділу представництва інтересів держави з питань державної та комунальної власності управління представництва інтересів держави в суді у Київській міській прокуратурі. За 2024 рік вона заробила 1 млн грн, ще Константинова отримала 15 тис. грн страхових виплат і 75 тис. грн доходу від відчуження рухомого майна.

Готівкою Назар Константинов зберігає:

Його дружина всю свою готівку зберігає в тому ж польському банку PKO Bank Polski: 

Загальна сума заощаджень подружжя – понад 4,2 млн грн.

У розділі «Видатки та правочини суб’єкта декларування» Константинов вказав, що подарував комусь свою земельну ділянку.

Згідно з минулими деклараціями, раніше посадовцю належало 10 соток землі у Києві, якими він володів з 2023-му та оцінював у 130 тис. грн, що є абсурдно заниженою вартістю. Кому саме Константинов подарував ділянку – невідомо.

Ще йому належало 4 нежитлових приміщення загальною площею 1,2 тис. кв. м у Києві. Вартість цієї нерухомості посадовець також занижував: до прикладу, приміщення площею 310,2 кв. м він оцінив у 155 тис. грн – тобто один «квадрат» коштував всього 500 грн.

У 2024 році Константинов передав це майно як внесок до статутного капіталу ТОВ «Смарт Ріелті» (ЄДРПОУ 43581836). З 2023 року він був співвласником цієї фірми, яка займається купівлею та продажем нерухомого майна. 

І тут варто загадати Марʼяну Кудрявченко, від якої Константинов отримав 622 тис. грн доходу від відчуження цінних паперів та корпоративних прав. Саме ця особа зараз є одноосібною власницею ТОВ «Смарт Ріелті» та обіймає там посаду директора – тобто Константинов продав їй свою частку в бізнесі.

Окрім того, Кудрявченко стала власницею частки Константинова в ще одній фірмі, що займається діяльністю у сфері права – йдеться про ТОВ «Агентство права» (ЄДРПОУ 41344191). Тепер жінка є одноосібною власницею компанії та обіймає там посаду директора.

Марʼяна Кудрявченко вже фігурувала у ЗМІ як особа, яка володіє низкою будівельних підприємств і знайома з відомими українськими бізнесменами та політиками. 

Станом на сьогодні жінка є бенефіціарним власником 12 компаній, в 4 із них обіймає посаду директора. Зазвичай таких осіб називають номінальним власником або ж підставною особою – це людина, яка формально значиться власником та/або директором підприємства, але насправді не керує ним і не приймає жодних рішень. Її використовують для приховування реальних бенефіціарів або з метою ухилення від податків. Варто зауважити, що використання підставних осіб може мати серйозні юридичні наслідки, зокрема кримінальну відповідальність, як для реального власника, так і для номінального.

Тому якщо Назар Константинов вирішив приховати свою реальну роль у ТОВ  «Смарт Ріелті» та ТОВ  «Агентство права» за допомогою Марʼяни Кудрявченко – йому загрожує кримінальна відповідальність.

Читайте також
Аналіз декларації керівника ПФУ у Полтавській області Володимира Тараторіна
Політика
Після скарги журналістів до омбудсмена «Укрпошта» розкрила розмір зарплати членів Наглядової ради
Політика
Дружина голови Держагентства відновлення володіє корпоративними правами на 10,5 млн
Політика
Озброєні люди не блокували Полтавську ОВА — адміністрація
Полтава
Дружина керівника НАБУ зробила щедрий подарунок своїй сестрі
Політика
Максим Кутерга тимчасово очолив Бюро економічної безпеки
Політика