Як мачуха Андрія Богдана перетворювала воду на вино… пардон, комунальну власність на приватну
Юридичний талант колишнього керівника Офісу Президента України Андрія Богдана є настільки всеосяжним, що правозастосовча благодать, яка виходить від нього, перетворює на неабияких інтелектуалів усіх, з ким він спілкується – родичів, друзів і навіть віддалених знайомих. Не стала виключенням і вже покійна мачуха Андрія Йосиповича – колишній львівський нотаріус Наталія Ігорівна Загвойська, яку привів у родину батько Андрія Богдана, доцент кафедри цивільного права та процесу Львівського національного університету ім. Франка Йосип Гнатович Богдан. Спілкування з пасербом призвело до того, що в Наталі Ігорівни відкрився дар юридичного чудотворіння, який їй дозволив без зайвих формальностей перетворювати комунальну власність на приватну.
Про цю дивовижу властивість мачухи майбутнього керівника Офісу президента стало відомо в листопаді 2016 року, коли фахівці управління комунальної власності Львівської міськради випадково встановили, що Львівська міська рада втратила понад 40 об’єктів нерухомості, які належать територіальній громаді й знаходяться в самому центрі міста. І що цікаво: уся ця ласа нерухомість перейшла у володіння трьох осіб – Ірини Сандул, Людмили Малькової та Олега Рогоцький, а зареєстрували комунальну власність за цими особами дві нотаріуски – Наталія Загвойська та Уляна Пшенична.
Як мачуха Андрія Богдана перетворювала воду на вино… пардон, комунальну власність на приватну розповідається у вироку Сихівського районного суду Львова від 27 січня 2021 в справі № 464/5215/17. На лаву підсудних потрапив переселенець з Луганська Артема Шпота, який з 2014 року живе в Києві і якого прокуратура обвинуватила в шахрайстві з комунальним майном. Але як розповів Шпота в суді, він сам став жертвою обману з боку нотаріуса Загвойської, яка 3 березня 2016 року зателефонувала йому й повідомила, що батько Шпоти залишив йому спадщину у Львові. Оскільки з покійним батьком Шпота стосунків не підтримував з дитинства й про наявність якоїсь батьківської нерухомості у Львові не знав, він не став здійснювати жодні реєстраційні дії й не поїхав до Львова попри запрошення нотаріуса. Але за два місяці по тому Загвойська знову зателефонувала й запропонувала продати «батьківський спадок» (це було комунальне приміщення за адресою: м.Львів, вул. Зелена, 202), пообіцявши половину суми (нотаріус сказала, що приміщення коштує 240 тис. грн., насправді ж його оціночна вартість складає 2,5 млн. грн.) за умови, якщо Шпота приїде у Львів і підпише документи.
27 квітня 2016 року Шпота приїхав до Льова, де його зустріли на вокзалі та відвезли в офіс до мачухи Богдана. Там від підписав документи на продаж приміщення Олегу Рогоцькому, отримав компенсацію за квитки, трохи грошей, щоби поїсти в дорозі, та повернувся до Києва. Що ж стосується грошей за «батьківський спадок», то він їх так і не побачив – за кілька днів Загвойська відключила телефон, а в червні 2017 року Шпота був затриманий поліцією за підозрою в шахрайстві.
Оскільки жодних доказів того, що Шпота вчинив злочин обвинувачення не надало (більш того, як виявилось Загвойська оформила на Шпоту право приватної власності 3 березня 2016 року, коли його взагалі не було у Львові), суд чоловіка виправдав. Що ж стосується мачухи Богдана, то вона відповідатиме, хіба, на Страшному Суді – у січні 2017 року Наталія Ігорівна померла. Її навіть не встигли позбавити свідоцтва на право на зайняття нотаріальною діяльністю, хоча таке подання Головне управління юстиції Львівської області внесло у Вищу кваліфікаційну комісію нотаріату при Міністерстві юстиції в грудні 2016 року, одночасно зупинивши діяльність приватного нотаріуса Загвойської.
Аналогічним чином Львівська міська рада позбулась ще чотирьох десятків приміщень (втім, 15 з них вже вдалось повернути в судовому порядку), що свідчить про винятковий дар юридичного чудотворіння, яким наділений не лише колишній керівник Офісу Президента, а вся його родина.