Майже 56 мільйонів гривень виділено з різних джерел фінансування на модернізацію котелень області в рамках виконання Програми з енергозбереження. Але від холодної зими полтавців це не врятує, зізналися комунальники.
Про це повідомила прес-служба Полтавської облдержадміністрації.
«Незважаючи на запроваджені протягом багатьох років програми з енергозбереження, реально комунальне господарство області на сьогодні споживає природного газу в чотири рази більше, ніж у європейських країнах. Заходи з модернізації котелень, особливо в бюджетній сфері, проводяться, але вони не здатні дати такого швидкого ефекту, як того вимагає сьогоднішня ситуація» - йшлося у повідомленні
За інформацією прес-служби, сьогодні у рамках виконання Програми з енергозбереження комунальні підприємства області проводять поетапну реконструкцію котелень. Вони замінюють застаріле технологічне обладнання на більш сучасне, переобладнують котельні на альтернативне природному газу паливо, переводятькотельні в автоматизований режим роботи без постійного перебування обслуговуючого персоналу.
Як зазначила прес-служба,на даний момент модернізовано 36 теплогенеруючих установок. На це залучені додаткові кошти в сумі 12,86 мільйонів гривень, у тому числі: із Державного бюджету – 7,39 мільйонів гривень, з місцевих бюджетів – 4,27 мільйонів гривень. Крім того, на заходи, передбачені Програмою з енергозбереження, залучено кошти самих підприємств – 26,65 мільйонів гривень. Є у цьому переліку й така категорія як «інші кошти», їх виділено 16,6 мільйонів гривень.
«Це дало змогу досягти економії 7,3 мільйонів кубічних метрів природного газу, а також 1,1 мільйон кіловат-годин електроенергії або в грошовому виразі – понад 17,5 мільйонів гривень» - повідомила прес-служба.
Незважаючи на такі цифри – витрачені кошти на модернізацію котелень та результати цієї модернізації, обласна влада попереджає, що піде на безпрецедентні заходи економії природного газу і просить полтавців вже зараз утеплювати свої помешкання, готувати дрова, а сільському населенню – готувати печі та грубки.