Created with Sketch.

Макрорегіони - користь для українців чи нові робочі місця для чиновників?

вчора, 15:38

Макрорегіони можуть з’явитися в Україні. Для цього об’єднуватимуть по кілька областей.

Про це говорить народний депутат Віталій Безгін. 

До кінця року Україна надасть європейським партнерам відкориговану пропозицію щодо статистичних макрорегіонів (NUTS-1). За словами Безгіна, це робиться у взаємодії з Держстатом.

Що таке NUTS-1? 

Це номенклатура територіальних одиниць для статистики, скорочено NUTS (від французької версії Nomenclature des Unités territoriales statistiques) — географічна номенклатура, що поділяє економічну територію Європейського Союзу (ЄС) на регіони трьох рівнів. NUTS-1 — це основні соціально-економічні регіони.

Області пропонують об’єднати у 9 макрорегіонів:

Чи втратять повноваження обласні ради та адміністрації?
«Це не перекреслює роботу Міністерства розвитку громад та територій України та експертів щодо безпекових макрорегіонів як основи державної регіональної політики. Дуже чекаємо на появу постанови. Ніяких рад чи адміністрацій на макрорегіональному рівні не буде. Обласні ради та адміністрації не втратять жодних повноважень», — наголосив нардеп.

За словами Безгіна, в цьому контексті розглядається можливість утворення проєктних офісів для роботи з європейськими програмами. Може йтися або про заміщення, або про реформування агенцій регіонального розвитку.

«Йдеться не про адміністративну реформу — ніхто не створює нові адміністрації чи ради, не чіпає область. Макрорегіони — це умовні об'єднання областей, які необхідні для кращого залучення грошей партнерів на відновлення», — зазначив голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук.

Цю новацію М. Лукашук прокоментував на прикладі Дніпропетровщини. Так, вона входитиме до макрорегіону №3 разом із Запорізькою областю. Формально — це два великі промислові регіони, які мають багато спільного. Але є важлива деталь: понад 70% території Запорізької області нині окуповано.

Це означає, що всі функції — від управління до логістики й координації — фактично будуть зосереджені на Дніпропетровщині.

«Це підтвердження нашої ролі як основного опорного регіону. У нас працюють гуманітарні маршрути, реалізуються проєкти допомоги, сюди переїхали десятки тисяч людей та велика кількість підприємств. І саме на нас лежить відповідальність за координацію окремих ініціатив, які будуть реалізовуватися в макрорегіонах — як безпекових, так і тих, що стосуватимуться відбудови», — зазначив Лукашук.

Що це дасть людям та громадам?

Передусім — шанс залучити кошти і витратити їх на конкретні потреби швидше та в більшому обсязі: відбудова чи будівництво європейських шкіл та лікарень, відновлення доріг, підтримка бізнесу, допомога переселенцям.

Читайте також
Передові технології у руках полтавських археологів розширюють науковий потенціал
Історія
Нацгвардія готує закарпатців до спротиву окупантам
Війна
Сільські амбулаторії Полтавщини стають енергонезалежними
Полтава
На прифронтовій Сумщині викрили наркокартель
Кримінал
Запорізька школярка здала ворожих вербувальників правоохоронцям
Кримінал
Затримано громадянина, який готував диверсію на Рівненській АЕС
Кримінал