У «маленьких» партій так багато спільного, незважаючи на їх розмаїтість. Усі партії, які на виборах отримують менше 2 % голосів перш за все мають певне «обличчя» - розкручену медіа особу, яка й інформує про положення партії.
Найбільша партія серед «маленьких» являється «Правий сектор», на чолі якої Дмитро Ярош. Основні позиції партії – націоналістичні гасла. Перш за все «Правий сектор» займається звичайними публічними виступами з вимогами до Порошенка озброїти батальйони добровольців. Цікавим залишається той факт, що бійці ПС якимось дивом обійшлися без втрат у дні Майдану. У ті жахливі часи загинули сотні людей, а от бійців «Правого сектору» постраждали одиниці, хоча за їх словами, вони були першими на лінії вогню.
Наразі залишаються невідомими і джерела фінансування партії. Сам же Дмитро Ярош відзначився тим, що одразу після зміни влади користувався автомобілями Януковича-втікача.
На сьогодні вже джерела фінансування вкладають все менше коштів у «Правий сектор», бо партія категорично вирішила не йти на дострокові парламентські вибори.
Наступною в рейтингу соціологів йде Прогресивна соціалістична партія України Наталії Вітренко. На кожних виборах партія завжди має свої 0,8 %. Наталія Вітренко є ярою захисницею «російського світу». До речі, Всеукраїнську жіночу організацію «Дар життя» Наталії Вітренко закрили і арештували всі рахунки через підозру її у фінансуванні сепаратистів на Сході
Слідом за партією Вітренко розташувалася «Партія розвитку України», яку створив Сергій Льовочкін – екс-голова Адміністрації Президента України. Головою Національного комітету Партії розвитку України було обрано екс-представника президента Януковича в парламенті Юрія Мірошниченка. Він вже заявив, що до лав нової центристської партії мають вступити колишні члени Партії регіонів.
Відтак, можна зробити висновок, що непередбачуваність українського політичного життя на фоні АТО не дозволяє робити якихось точних прогнозів щодо майбутнього стосовно жодного з вище названих політичних проектів. Однак уже зараз зрозуміло, що джерела фінансування дрібних політичних партій, як і у випадку з традиційними проектами, залишаються розмитими, і чекати на суттєві зміни до моменту закінчення підготовки до виборчої кампанії, напевно не варто.