Релігійного діяча заарештували 7 липня 2020 після чергових масових обшуків у Криму
У так званому "Південному окружному військовому суді" на стадії дебатів державний обвинувач оголосив бажаний термін ув'язнення для Вадима Бектемірова – магістра ісламських наук, випускника факультету арабської літератури та гуманітарних наук ліванського університету.
Як інформує «Кримська солідарність», прокурор вважає, що кримського татарина, якого обвинувачують у справі «Хізб ут-Тахрір», необхідно відправити в колонію на 12 років суворого режиму.
Звинувачення у справі Вадима Бектемірова, як і інші подібні слухання з «Хізб ут-Тахрір» будуються на свідченнях невідомих прихованих свідків та слідчих експертизах, які не витримують критики незалежних фахівців. Причиною засекречування свідків у таких справах є їхня заява про можливу загрозу з боку членів організації «Хізб ут-Тахрір».
При цьому захист здогадався про справжню особу одного з них — адвокат Еміль Курбедінов підозрює, що голосом звинувачення є Аднан Масрі, який кочує з однієї кримінальної справи в іншу.
На думку юриста, цій людині не загрожує жодна небезпека, навпаки, вона є агентом ФСБ і займається провокацією, запрошуючи кримських татар додому та ставлячи їм необхідні спецслужби питання.
При цьому суд відмовляється проводити будь-яке розслідування з цього питання, а на виклики на очний допит у суді такий свідок не відповідає. Щодо слідчих експертиз, науковий співробітник та член наукової спільноти «Amicus Curiae» Дмитро Дубровський пояснив, що робота експертів звинувачення викликає питання. Зокрема, тому, що досліджено був лише текст довідки-меморандуму, хоча назва експертизи при цьому передбачає також вивчення аудіо- та відеозаписів.
По суті, каже спеціаліст, експерти вірять слідчому на слово. Сумніву він поставив і висновок слідчого експерта Бєлікової про релігію «Хізб ут-Тахрір» як істинну, а інших як хибних. Дубровський зазначив, що це властивість більшості існуючих релігій, включаючи православ'я. Зрештою, він зазначив, що фахівці обдурили суд, написавши, що використали методику Міністерства Юстиції – її ознак у роботі Дубровський не виявив.
Контекст.
Вадим Бектеміров – магістр зі спеціалізації «Ісламські навчання» факультету арабської літератури та гуманітарних наук. До арешту проводив дуа (молитви) на підтримку сімей політв'язнів, організовував передачі арештованим кримським татарам мусульманам, відвідував судові засідання з політично мотивованих справ.
Релігійного діяча заарештували 7 липня 2020 після чергових масових обшуків у Криму. Йому ставиться участь у діяльності «Хізб ут-Тахрір», яка в Росії заборонена з 2003 року. На території України та більшості країн світу організація діє без обмежень на рівні національних законодавств.
Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що в місцях несвободи в рамках «кримських» кримінальних справ продовжує перебувати щонайменше 116 осіб.