Created with Sketch.

Москва марить бути володаркою Чорного моря

20.07.2019, 10:08

Таку думку нещодавно висловив генерал-лейтенант армії США — Бен Годжес. Він також наголосив, що РФ потребує доступу до світового океану саме з теплих вод, які знаходяться поза її юрисдикцією.

«Не варто забувати, що Чорноморський регіон для Москви є центральною морською локацією. По-перше, тут знаходиться її найбільший і найбоєздатніший флот, згадаймо Грузинську війну 2008 року і нещодавню Керченську кризу; а по-друге, саме звідси вона контролює Близький Схід (Ліван, Сирію, Іран), де знаходяться її військово-економічні інтереси», — наголосив Бен Годжес.

Американський генерал-лейтенант підкреслив, що свою чорноморську стратегію Москва намагається посилити співпрацею з Туреччиною, котра навпаки хоче зберегти status quo в регіоні. Попри це, за словами Бена Годжеса, активізація РФ в Чорному мору має підштовхнути Грузію та Україну до відповідних дій, адже для них вона і становить першочергову загрозу.

Читайте також
Авіаудар в Еквадорі: замість «табору наркоторговців» військові зруйнували молочну ферму, — NYT
Світ
Росія вивела на орбіту перші 16 супутників «Рассвет» для створення власного аналога Starlink
Світ
У Техасі стався вибух на одному з найбільших нафтопереробних заводів
Світ
Як працює пропаганда сіоністів. Брехня та маніпуляція страхом. Нічого нового
Світ
Помер колишній спецпрокурор Мюллер, який розслідував втручання рф у вибори в США
Світ
Ана Каспарян різко висловилась про «Ізраїль»
Світ