Created with Sketch.

Мовний скандал у Дніпрі

11:17

Вчителька гімназії вигнала з класу доньку військових за докір через викладання російською.

В одній із гімназій Дніпра вчителька вигнала шестирічну дівчинку з класу під час уроку англійської мови. Учениця зробила зауваження вчительці через спілкування російською мовою на уроці, після чого та її прогнала.

Про ситуацію, яка склалася у гімназії, розповіла мама дівчинки, яка служить у війську.

Жінка зазначила, що інцидент стався 25 травня під час уроку англійської мови. Мама дівчинки наголосила: ученицю виставили за двері саме після зауваження щодо вживання російської мови. Для сім'ї це питання є принциповим, оскільки сама мама дівчинки Оксана зараз служить у війську, а батько Богдан загинув під час війни у 2019 році.

«Дитина зробила зауваження вчительці, чому та розмовляє російською мовою, коли росія нас вбиває, за що була вигнана з класу», — розповіла військовослужбовиця.

Після цього Оксана звернулася до директора гімназії та самої вчительки. Проте в закладі освіти відкинули претензії щодо вживання педагогинею російської мови під час уроку.

«Вони зараз кажуть, що моя дитина все, відповідно, вигадала, все це придумала, такого не може бути. Що її просто вивели на секунду, щоб вона заспокоїлася», — зазначила мама дівчинки.

У дирекції гімназії повідомили, що після інциденту було створено спеціальну комісію, яка з'ясовує обставини події. Директор запевнив, що під час розслідування встановили: вчителька нібито не говорила російською мовою на уроці, однак дівчинку з класу все ж вивела. За це працівниця гімназії отримала догану.

«Було підтверджено факт перебування дитини до двох хвилин за межами класу наодинці, що є порушенням педагогічної етики та внутрішніх документів, за що педагогу було винесено догану», — пояснив директор.

Водночас начальниця міського управління освіти Олена Яковенко розповіла, що директор повідомив установу про ситуацію лише після приїзду журналістів до гімназії. Там також пообіцяли додатково розібратися в ситуації.

Мама дівчинки також звернулася до представниці уповноваженого із захисту державної мови Кристини Головачової. Їй пообіцяли ініціювати державний контроль для перевірки роботи вчительки. Там також нагадали про штраф у розмірі від 3,5 тисячі гривень за порушення мовного законодавства.

Водночас директор не дав журналістам поспілкуватися із самою вчителькою, а в батьківському комітеті відповіли, що подібних скарг на її роботу раніше не надходило.

Читайте також
Для елітного містечка «Династія» могли використовувати пісок із кладовища – Железняк
Новини
«Главком» Банкової?
Опінії
Ізраїль потрапив у скандал на Євробаченні
Мистецтво
Генштаб відповів на заклики про допомогу для бійців 14 ОМБр
Війна
«Втрачають свідомість від голоду та п’ють дощову воду»
Війна
Реперу Каньє Весту заборонили в'їзд до Великої Британії
Політика