Created with Sketch.

МЗС скасувало призначення почесної консулки в Домінікані через суспільний резонанс

08 квітня, 13:21

Міністерство запевнило, що проведе перевірку роботи всіх почесних консульств.

Міністерство закордонних справ України відкликало патент почесної консулки в Домініканській Республіці Вікторії Якимової після хвилі критики та негативного суспільного резонансу.

Про це МЗС повідомило в коментарі «Укрінформу».

Як зазначають у відомстві, після оголошення про призначення Якимову почали критикувати у соцмережах через її попередній досвід роботи моделлю та відверті фотографії, опубліковані раніше.

Зокрема, обговорення викликали світлини, на яких вона позувала у кокошнику — традиційному російському жіночому головному уборі. Наразі цього знімка у її соцмережах немає, а доступ до сторінок Якимової обмежено.

Сама Якимова раніше заявляла, що під час подання кандидатури на посаду не приховувала свого минулого, пов’язаного з модельною діяльністю.

У МЗС зазначили, що кандидатуру відбирали відповідно до визначених урядом критеріїв, серед яких:

Після перевірки компетентними органами її публічної діяльності та можливих зв’язків із росією заперечень проти призначення не було.

Втім, зважаючи на різку негативну реакцію в суспільстві, міністерство провело додаткову перевірку та вирішило відкликати патент.

У відомстві нагадали, що почесні консули:

Інститут почесних консулів, які переважно є іноземними громадянами та постійно проживають у відповідних державах, передбачає добровільну допомогу дипломатичній системі у вирішенні окремих консульських питань, зокрема у сфері захисту громадян України.

Рішення про відкликання патенту для Якимової ухвалили з урахуванням того, що цього року у Домініканській Республіці відкриють повноцінне посольство України. Також уже ухвалено рішення про повернення до столиці посла України на Кубі.

Міністерство запевнило, що для удосконалення роботи інституту почесних консулів посилить нормативні вимоги й проведе перевірку роботи всіх почесних консульств.

Читайте також
«100 днів Федорова» — обман та маніпуляція
Опінії
Зеленський вбиває економіку України
Політика
Невиліковна. Як і вся зеленська шобла
Війна
Як кум Зеленського хрестив дитину у духівника кума путіна
Опінії
Розенко заявив, що МВФ ніколи не вимагав ПДВ для ФОП
Політика
Епоха брехні: як обіцянки Зеленського обернулися провалами
Опінії