Прогнозують часткове затоплення прируслових територій у низці населених пунктів на Кременчуцькому, Дніпровському, Кам’янському водосховищах.
Через повінь і значний скид води дніпровськими водосховищами на Черкащині оголошено червоний рівень небезпеки.
Про це повідомив директор Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.
«14-17 квітня внаслідок значних скидів води для пропуску весняного водопілля через водосховище Дніпровського каскаду триватиме затоплення заплавних територій та часткове затоплення прируслових територій у ряді прирічкових населених пунктів на Кременчуцькому, Кам'янському та Дніпровському водосховищах у Черкаській, Полтавській та Кіровоградській областях. Рівень небезпеки – червоний», – йдеться у повідомленні.
Прогнозують часткове затоплення прируслових територій у низці населених пунктів на Кременчуцькому, Дніпровському, Кам’янському водосховищах.
Раніше повідомлялося, що через рясні опади, які охопили Україну останній тиждень, у ряді прирічкових населених пунктах Черкаського та Золотоніського районів спостерігається затоплення вулиць, сільськогосподарських угідь та дворогосподарств.
На Кременчуцькій ГЕС через сильні опади вперше з 1974 року відкрили третю створу.
Пресслужба ДСНС у Черкаській області повідомила, що рясні опади, які охопили Україну останній тиждень, у ряді прирічкових населених пунктах Черкаського та Золотоніського районів спостерігається затоплення вулиць, сільськогосподарських угідь та дворогосподарств.
Впродовж минулої доби рятувальники здійснили евакуацію трьох дорослих, однієї дитини та п’ятьох домашніх улюбленців у селі Хрещатик. За рішенням органів місцевої влади, людям, які прийняли рішення залишатись вдома, рятувальники привезли питну воду, їжу та медикаменти.
Головним управління здійснюється постійний моніторинг ситуації за допомогою безпілотних літальний апаратів. У Черкаському та Золотоніському районі працює 8 мобільно-оперативних груп. Від Головного управління залучено 12 одиниць техніки та 22 рятувальники.
Також на Кременчуцькій ГЕС через сильні опади вперше з 1974 року відкрили третю створу.
«Води дуже багато у всіх річках району. Такого паводка не було останні сім років. Згідно з повідомленнями «Укргідроенерго», рівень води перебуває у Кременчуцькому водосховищі в межах встановленої норми. Підтоплень житлових будинків немає. Є лише невеликі підтоплення окремих низових ділянок у Кривушах та там, де будували на захисних смугах водойм. А це 25-100 метрів від берега річки», – пояснив начальник Кременчуцької районної військової адміністрації Олег Лєднік.
За його словами, рівень води у Кременчуцькому водосховищі у верхній частині – 81,3 м, у нижній – 66,44 м над рівнем моря. А допустима норма у нижній частині – 67 м. Тож до критичного рівна ще 56 см.