Частка української мови у прайм-таймі шести провідних телеканалів впала до 41%.
Громадський моніторинг зафіксував зростання частки російської мови в телеефірі. Української є значно менше за передбачені законом 75%.
Про це свідчать дані аналітичного огляду «Становище української мови в Україні у 2020 році», оприлюдненого рухом «Простір свободи» у п’ятницю, 6 листопада.
Зазначається, що російською видаються більшість газет і журналів. Поряд з цим відчутно зросла частка української мови в освіті і сфері послуг, однак у найбільших містах України у публічній сфері досі домінує російська мова.
Дві третини українців вважають, що частка україномовного контенту на ТВ має становити не менше 75%.
Фактично ж частка української мови у прайм-таймі шести провідних телеканалів, яка почала скорочуватися уторік, у жовтні 2020 року впала до 41%, натомість суто російськомовні програми становлять 46%.
Натомість на радіо превалює українська. На регіональних радіостанціях 54% усіх пісень і понад 90% передач є україномовними.
Разом з тим, як свідчать дані дослідження, більшість людей у всіх регіонах України підтримує ключові положення закону про державну мову і виступає за його подальшу імплементацію. Однак на практиці закон масово порушується.
На думку авторів дослідження, подолання постійної русифікації, перш за все молоді й населення найбільших міст, є питанням національної безпеки й державної єдності, для вирішення якого мають об’єднати зусилля держава і громадянське суспільство.