Норвежцям можуть загрожувати серйозні проблеми зі здоров’ям через величезні природні копалини країни.
Нова книга економіста Мартіна Бека Холте, в якій ідеться про майбутнє норвезького суспільства, стала бестселером у країні.
Про це повідомляє Bloomberg.
Наявність величезних нафтових запасів, вартість яких оцінюється в трильйони доларів, призвела до зниження рівня особистих амбіцій і прагнення до розвитку в Норвегії. Крім того, увага до здорового способу життя в суспільстві послабшала.
Норвежці все менше дбають про здоров’я, через що зростає кількість лікарняних. Також мешканці країни дедалі частіше беруть необґрунтовані кредити, розраховуючи на постійну підтримку з боку держави. Водночас у країні триває будівництво доріг, багато з яких виявляються непотрібними.
У статті також наголошується, що надмірне багатство Норвегії стало джерелом нових викликів для місцевої влади. Такі висновки викликали жваві дискусії в суспільстві, а книга Мартіна Бека Холте, в якій викладено ці тези, набула великої популярності серед читачів.
Хоча деякі експерти — зокрема колишній голова Центробанку — вказують на окремі неточності та перебільшення в книзі, багато хто погоджується, що автору вдалося дуже точно передати загальні настрої й побоювання у країні. З’являється дедалі більше ознак, які підтверджують основну думку: країна, що стала надто багатою, стикається з несподіваними проблемами, пов’язаними з неефективним використанням своїх величезних ресурсів.