2 жовтня 2014 року, представники системи народного контролю «Слово і Діло» презентували соціально-політичний інструмент контролю за відповідальністю вітчизняних політиків та чиновників - «Детектор політичної відповідальності».
Його головною метою, є можливість сформувати усталене уявлення виборців про діючих народних депутатів і кандидатів, голос за яких вони мають у планах віддати на дострокових парламентських виборах 2014 року, а також показати ступінь ефективності виконання їх обіцянок.
Саме тому активісти «Слова і Діла» звернулись до всіх без виключення нині діючих народних депутатів ВРУ VII скликання і особливо до тих, що значаться у списках кандидатів в народні депутати парламенту наступного скликання, з вимогою пройти «Детектор політичної відповідальності» і надати до 20 жовтня 2014 року документальні підтвердження фактів щодо стану виконання або невиконання наданих обіцянок протягом поточної депутатської каденції.
Із загального числа всього депутатського корпусу, проявили ініціативу та прозвітували за свої обіцянки з допомогою системи народного контролю «Слово і Діло» лише 14 народних обранців:
Відповідні народні депутати надали спеціалістам системи народного контролю розширену інформацію щодо власної депутатської діяльності за останні два роки, включно з матеріалами статистичного та інфографічного характеру.
23 жовтня «Слово і Діло» оприлюднила ТОП-50 ПОЛІТИЧНО БЕЗВІДПОВІДАЛЬНИХ ДЕПУТАТІВ, а також, ТОП-50 НАЙВІДПОВІДАЛЬНІШИХ парламентарів ВРУ VII скликання.
Зауважимо, що всі без виключення рейтингові позиції були сформовані на основі підтверджуючих фактів виконання чи невиконання відповідними політиками своїх обіцянок.
За матеріалами slovoidilo.ua