Created with Sketch.

Науковці назвали нову причину старіння

11.06.2023, 11:25

Дослідження показали позитивний вплив таурину на здоров’я. Він міститься у всіх продуктах тваринного походження: у м'ясі, рибі, молоці.

Вчені з Медичного центру Ірвінга Колумбійського університету назвали нову причину старіння – дефіцит таурину в організмі.

Висновки роботи науковців опубліковані у журналі Science.

Таурин – це поживна речовина, що виробляється в організмі і міститься в багатьох продуктах харчування.

Таурин – це амінокислота, яка міститься у всіх продуктах тваринного походження: у м'ясі, рибі, молоці. Крім того, ця ж сульфокислота міститься у багатьох енергетичних напоях. До речі, тому, що вегетаріанці не їдять м'ясо, у них виникає дефіцит таурину.

При цьому він вважається умовно незамінною речовиною для дорослих і повністю незамінною для організму дітей.

Попередні дослідження показали, що ця молекула відіграє певну роль у формуванні кісток, у здоров’ї імунної, нервової системи, а також як профілактика ожиріння.

На основі цих даних фахівці припустили, що якщо таурин регулює всі ці процеси, які з віком страждають, то, можливо, рівень цієї речовини в крові впливає на загальний стан здоров’я та тривалість життя.

Щоб це підтвердити, команда проаналізувала рівні таурину в крові мишей, мавп та людей.

Результати показали, що вміст молекули в організмі суттєво знижується із віком.

Так, у 60-річних людей показники таурину перебували на третині від рівня п’ятирічних дітей. Це спонукало провести додаткові експерименти на мишах.

Дослідники давали 250 самкам та самцям у 14-місячному віці (близько 45 років у перерахунку на людей) або таурин, або розчин з плацебо. Наприкінці випробування було виявлено, що таурин збільшив середню тривалість життя на 12 відсотків у самок мишей та на 10 відсотків у самців.

Іншими словами, такі піддослідні жили на три-чотири місяці довше, що еквівалентно приблизно семи-восьми людським рокам.

Крім того, вдалося визначити, що миші, які отримували таурин протягом року, у віці двох років (60 людських років) були здоровішими практично за всіма показниками порівняно зі своїми родичами, які були в контрольній групі. Зокрема, речовина пригнічувала пов’язане з віком збільшення ваги у самок мишей (навіть у тварин у «менопаузі»), збільшувало кісткову масу, покращувало м’язову витривалість та силу, знижувало депресивну та тривожну поведінку, зменшувало резистентність до інсуліну та сприяло омолодженню імунної системи.

Аналогічні результати спостерігалися в експериментах із приматами, яким щодня протягом шести місяців давали добавки з таурином.

У них речовина запобігла ожирінню, знизила рівень глюкози в крові, підвищила щільність кісток у хребті та ногах, а також покращила стан імунної системи.

Випробування на людях також показали позитивний вплив таурину на здоров’я. У випробуваних знизився ризик зайвої ваги, діабету, гіпертонії та були нижчі рівні запалення. Для підтвердження висновків планується провести рандомізоване клінічне дослідження.

Читайте також
Українські штами «зламали» останній суперантибіотик
Життя
Попри спалах ГРВІ у Кременчуці не запроваджують карантин
Полтава
Путін вирішив отруїти московитів
Світ
У чому небезпека амброзії?
Життя
Тривале перебування малюків перед екраном затримує їхній розвиток, – науковці США
Життя
Науковці знайшли новий механізм імунного захисту від раку
Життя