Created with Sketch.

Науковці знайшли живих мікробів віком 2 мільярди років

11.10.2024, 21:43

Раніше невідомі організми розвивалися всередині кам'яної породи. Це найдавніші мікробіоми, виявлені у відкладеннях на Півдні Африки.

Висновками свого приголомшливого дослідження поділилися на шпальтах галузевого видання Microbial Ecology. Зазначається, що зразок витягли із глибини майже 15 м у магматичному комплексі Бушвельд на північному сході ПАР.

Науковці розрізали породу на тонкі скибочки та проаналізували її вміст. Результати показали живі мікробні клітини, щільно упаковані у тріщинах у породі; будь-які щілини навколо них були забиті глиною, унеможливлюючи вихід організмів або проникнення інших речовин.

«Наша команда розфарбувала ДНК мікробних клітин і використала інфрачервону спектроскопію, щоби вивчити склад мікробів. Підтвердилося, що ці істоти були живими та не забрудненими сучасними патогенами. Їхнє вивчення допоможе зрозуміти, як розвивалося життя Землі в її ранні епохи», — заявили дослідники.

Доволі знаково, але раніше медіаагенція «Останній Бастіон» уже сповіщала читачів про те, що під Антарктидою виявили стародавній ландшафт розміром із Бельґію. Він був скований кригою щонайменше 14 мільйонів років тому.

Пофарбовані мікробні клітини всередині гірської породи
Читайте також
Завдяки екологам на Житомирщині з'являться 8 заповідників
Політика
Хорольська міськрада дозволила створити нову заповідну зону
Полтава
У Ковалівці знайшли угіддя із червонокнижними рослинами
Полтава
ДП «Ліси України» саботує створення пралісових пам'яток природи у Карпатах, – WWF-Україна
Політика
У Карлівці виявили заплаву із червонокнижними рослинами
Полтава
У Гадяцькій громаді екологи виявили червонокнижну ковилу
Полтава