Керівництво КАТП 1628 намагається уникнути відповідальності та приховати злочин.
Останній Бастіон неодноразово звертав увагу на проблеми з функціонуванням Макухівського сміттєзвалища.
Мешканці Макухівки постійно скаржаться на нестерпний сморід і отруєння навколишнього середовища канцерогенними та токсичними речовинами, які утворюються на найбільшому в області сміттєзвалищі, яке не відповідає жодним санітарним нормам.
Як повідомив журналістам Останнього Бастіону прокурор викривач Коваленко, Держпродспоживслужба, за неодноразовими зверненнями мешканців села Макухівка та фахівців з екології Останнього Бастіону, врешті зініціювала проведення позапланової перевірки ПОЛТАВСЬКОГО КОМУНАЛЬНОГО АТП №1628.
Проте у п'ятницю 16.09.2024 року, керівництво АТП не допустило фахівців Держпродспоживслужби до позапланової перевірки, змусивши очікувати відсутнього директора КАТП. Фактично, своїми діями унеможлививши проведення перевірки.
Відразу, за дивних обставин, у суботу на Макухівському сміттєзвалищі у різних місцях полігону спалахує пожежа, яка носить техногенний характер.
Наслідком якої є унеможливлення проведення позапланової перевірки Макухівського сміттєзвалища фахівцями Держспоживслужби. Крім того, керівництвом КАТП та їх куратором Бражником здійснюється приховування наслідків жахливого впливу на мешканців Полтави найбільшого сміттєзвалища області. Викидами і димом з шкідливими речовинами дихає вся Полтава, а керівництво КАТП намагається уникнути відповідальності і приховати численні злочини.
Нагадаємо, що 16 листопада 2023 року директором КАТП 1628 було призначено Олександра Максименка.
Держаудитслужба не погодилася з таким рішенням та оскаржила його в апеляційному суді.
Постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 2 липня 2024 року апеляційну скаргу Управління Північно-Східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області було залишено без задоволення.
Аудитори подали касаційну скаргу на це рішення, але Касаційний адміністративний суд відмовив у відкритті касаційного провадження.
Що відомо про ТОВ «Екоземля»?
Підприємство було зареєстровано 30 січня 2020 року у Києві.
Директором та власником ТОВ є Максим Галушаниця.
Статутний капітал підприємства складає 2000 гривень.
ТОВ «Екоземля» було учасником 4-х закупівель у Львівській, Сумській, Київській та Полтавській областях.
Найбільше коштів підприємство отримало від УЖКГ ВК Полтавської міської ради.
Як київському підприємству, яке майже не мало досвіду у виконанні подібних робіт, вдалося укласти договір на послуги з розробки проєктів документації щодо поводження з побутовими та іншими відходами на Макухівському сміттєзвалищі?
Це відбулося за сприяння нового очільника КАТП 1628 Олександра Максименка.
У біографії Макименка вказано, що 2018 до 2020 року він очолював КП «Луганськ Еко баланс».
Прикметно, що даними аналітичної системи YouControl він досі його очолює.
Максименко став директором підприємства у листопаді 2018 року. А з жовтня 2017 по січень 2018 року керівником КП «Луганськ Еко баланс» був Максим Галушаниця.
Підозрюємо, що саме знайомство Галушаниці з Максименком допомогло йому отримати перемогу в закупівлі. ТОВ «Екоземля» отримало з міського бюджету 5 960 000 гривень.
Але далі розробки проєктів поводження з побутовими відходами справа не просунулася. Хоча 6 мільйонів за незрозумілий проєкт - гарне просування. Можна постійно проєктувати проєкти. А Полтава стоїть на межі екологічної катастрофи.
Завдячуючи «несподіваній» пожежі на Макухівському сміттєзвалищі кінці злочинів сховані у попелі побутових відходів, а легені полтавців наповнилися токсичними та канцерогенними речовинами. Зайди, які сидять на фінансових потоках ЖКГ міста Полтави, продовжують кИрувати містом. КИруючись висловом свого лідора:
Чи довго будуть терпіти це полтавці, невідомо. Але є відчуття, що Бражник, за подібні речі, може отримати в хлібало.