Created with Sketch.

Навіщо ямщики підпалили Макухівське сміттєзвалище?

17 вересня, 13:20

Керівництво КАТП 1628 намагається уникнути відповідальності та приховати злочин.

Останній Бастіон неодноразово звертав увагу на проблеми з функціонуванням Макухівського сміттєзвалища.

Мешканці Макухівки постійно скаржаться на нестерпний сморід і отруєння навколишнього середовища канцерогенними та токсичними речовинами, які утворюються на найбільшому в області сміттєзвалищі, яке не відповідає жодним санітарним нормам.

Як повідомив журналістам Останнього Бастіону прокурор викривач Коваленко, Держпродспоживслужба, за неодноразовими зверненнями мешканців села Макухівка та фахівців з екології Останнього  Бастіону,  врешті зініціювала проведення позапланової перевірки ПОЛТАВСЬКОГО КОМУНАЛЬНОГО АТП №1628.

Проте у п'ятницю 16.09.2024 року,  керівництво АТП не допустило фахівців Держпродспоживслужби до позапланової перевірки, змусивши очікувати відсутнього директора КАТП. Фактично, своїми діями унеможлививши проведення перевірки.

Відразу, за дивних обставин, у суботу на Макухівському сміттєзвалищі у різних місцях полігону спалахує пожежа, яка носить техногенний характер.

Наслідком якої є унеможливлення проведення позапланової перевірки Макухівського сміттєзвалища фахівцями Держспоживслужби. Крім того, керівництвом КАТП та їх куратором Бражником здійснюється приховування наслідків жахливого впливу на мешканців Полтави найбільшого сміттєзвалища області. Викидами і димом з шкідливими речовинами дихає вся Полтава, а керівництво КАТП намагається уникнути відповідальності і приховати численні злочини.

Нагадаємо, що 16 листопада 2023 року директором КАТП 1628 було призначено Олександра Максименка.

Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 10 квітня 2024 року позовні вимоги УЖКГ ВК Полтавської міської ради було задоволено. Висновок про результати моніторингу процедури закупівлі UA-2023-07-14-005556-а Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області від 25.10.2023 було визнано протиправним та скасовано.

Держаудитслужба не погодилася з таким рішенням та оскаржила його в апеляційному суді.

Постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 2 липня 2024 року апеляційну скаргу Управління Північно-Східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області було залишено без задоволення.

Аудитори подали касаційну скаргу на це рішення, але Касаційний адміністративний суд відмовив у відкритті касаційного провадження.

Що відомо про ТОВ «Екоземля»?

Підприємство було зареєстровано 30 січня 2020 року у Києві.

Директором та власником ТОВ є Максим Галушаниця.

Статутний капітал підприємства складає 2000 гривень.

ТОВ «Екоземля» було учасником 4-х закупівель у Львівській, Сумській, Київській та Полтавській областях.

Найбільше коштів підприємство отримало від УЖКГ ВК Полтавської міської ради.

Як київському підприємству, яке майже не мало досвіду у виконанні подібних робіт, вдалося укласти договір на послуги з розробки проєктів документації щодо поводження з побутовими та іншими відходами на Макухівському сміттєзвалищі?

Це відбулося за сприяння нового очільника КАТП 1628 Олександра Максименка.

У біографії Макименка вказано, що 2018 до 2020 року він очолював КП «Луганськ Еко баланс».

Прикметно, що даними аналітичної системи YouControl він досі його очолює.

Максименко став директором підприємства у листопаді 2018 року. А з жовтня 2017 по січень 2018 року керівником КП «Луганськ Еко баланс» був Максим Галушаниця.

Підозрюємо, що саме знайомство Галушаниці з Максименком допомогло йому отримати перемогу в закупівлі.  ТОВ «Екоземля» отримало з міського бюджету 5 960 000 гривень.

Але далі розробки проєктів поводження з побутовими відходами справа не просунулася. Хоча 6 мільйонів за незрозумілий проєкт - гарне просування. Можна постійно проєктувати проєкти. А Полтава стоїть на межі екологічної катастрофи.

Завдячуючи «несподіваній» пожежі на Макухівському сміттєзвалищі кінці злочинів сховані у попелі побутових відходів, а легені полтавців наповнилися токсичними та канцерогенними речовинами. Зайди, які сидять на фінансових потоках ЖКГ міста Полтави, продовжують кИрувати містом. КИруючись висловом свого лідора:

Чи довго будуть терпіти це полтавці, невідомо. Але є відчуття, що Бражник, за подібні речі, може отримати в хлібало.

Читайте також
Полтавські активістки вразять світ мистецтва
Полтава
Полтавська психіатрична лікарня поміняла диспозицію
Позиція
Хитродупі полтавці зливають фекалії до дощових мереж
Полтава
Смертельна влада Зеленського
Полтава
Ямщики, бражники, поліщуки, та інші хламідії перетворюють Полтаву на сміттєзвалище
Позиція
Ямщики зупинили пів Полтави
Полтава