Родина Анатолія Щадила має 4 квартири у столиці, паркомісця, земельні ділянки поруч з Києвом та два човни.
Нового голову поліції Київської області Анатолія Щадила мали звільнити, оскільки він підпадав під люстрацію, але зараз продовжує обіймати посади в поліції.
Про це йдеться у розслідуванні hromadske.
Щадило працює в органах міністерства внутрішніх справ з 1998 року. Коли у 2013-му розпочалася Революція Гідності, він був заступником керівника поліції Волинської області.
У лютому 2014-го бійців волинського Беркута відправляли у відрядження до Києва. Щадило, як повідомляє hromadske, працював у волинській міліції до літа 2014 року, а потім ще кілька місяців перебував «у розпорядженні керівництва». Так, він обіймав посаду ще понад півтора року.
Проаналізувавши біографію Щадила, директорка Департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції України у 2014−2016 роках Тетяна Козаченко заявила, що він «точно підпадав під люстрацію» та за законом не мав права працювати в державних органах до жовтня 2024 року.
За її словами, звільнити від люстрації може лише президент своїм указом — щодо Щадила такого не було.
Сам нині голова поліції Київщини сказав журналістам, що працював на посаді заступника поліції Волинської області менш як рік. hromadske зауважує, що це прямо суперечить його ж біографії.
«Я не міг підпадати під люстрацію, тому що я працював у Києві. Коли я прийшов на Волинь, я там пропрацював рівно три місяці. Я ж не розв’язую ці питання — включати мене в люстрацію чи не включати. Ми підтримували Революцію Гідності, тому, напевно, й не потрапили [під люстрацію]», — сказав Щадило.
11 вересня Андрій Нєбитов пішов у відставку з посади голови поліції Київської обласної. Її обійняв генерал поліції третього рангу Анатолій Щадило.
Двокімнатну квартиру в центрі Києва, по вулиці Січових стрільців, дружина генерала Ірина Щадило придбала у 2011 році менш ніж за 100 тисяч гривень. Така інформація міститься в реєстрі прав на нерухоме майно. Щадило тоді працював у податковій міліції Києва.
Проте, це зовсім не відповідає дійсності. Вартість одного квадратного метра у столиці у 2011 році стартувала від 1800 доларів. Долар — по 8. Навіть якщо заплющити очі на елітний район та статус пам’ятки архітектури місцевого значення самого будинку, мінімальна вартість оселі на той час складала більше мільйона гривень.
Ще одна квартира в сусідньому будинку на Січових стрільців належить старшому сину генерала, Олександру. 25-річний хлопець придбав 85 квадратів у центрі міста у 2020 році. Тоді таке житло коштувало в районі 4 мільйонів гривень.
Також у своїй декларації Щадило вказує ще дві квартири в Києві — на 125 і 130 квадратних метрів — та два паркомісця. І ще чотири земельні ділянки — у селі Проців.
Це все на додачу до ще трьох земельних ділянок у Процеві, де Щадило звів власний маєток на 250 квадратів з власним виходом до води, лазнею та елінгом.
Крім того, Анатолій Щадило захоплюється водним транспортом. У його власності є катер SILVER HAWK 540, куплений у 2007 році та задекларований за 50 тисяч гривень. Утім, зараз подібні човни коштують 20 тисяч доларів.
Ще один плавзасіб, зареєстрований на Анатолія Щадила у державному реєстрі судноплавства України, але не внесений у його декларацію, — човен Islamorada 21. Зараз такий можна купити за 24 тисячі євро.
Усе це майно ніяк не пояснити зарплатою генерала: офіційні доходи родини Щадила за 4 роки (2017-2020 роки) не сягнули 2,5 млн грн. Їх заледве б вистачило на одну квартиру в Києві.
hromadske звернулося до Анатолія Щадила з питанням про те, скільки коштувало все це майно та звідки на нього взялися кошти. Генерал пообіцяв надати відповідь у письмовому вигляді.