Created with Sketch.

Очільники НАЗК і ЦПК продовжують розважати шановну публіку

07 квітня, 14:58

Цей епізод схожий з епізодом здорового Олександра Новікова і виплатами по лікарняному. Однак тут же й суми інші, і кваліфікація також інша.

Голова так званого «Національного агентства з питань запобігання корупції» товариш Віктор Павлущик продовжує розважати шановну публіку. А публіка давно підозрює, що Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) має таке ж відношення до боротьби з корупцією, як морські свинки — до моря.

НАЗК розмістило декларацію про доходи та витрати у 2024 році приватного підприємця Віталія Шабуніна. Того самого, який нині командує відділенням польового механізованого хлібозаводу продовольчого складу 218 об'єднаного центру забезпечення сил логістики ЗСУ у Харкові.

Як сказано у декларації, гвардії сержант Шабунін є особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Щоправда, ані назва цієї держави, ані той, хто Шабуніна уповноважив, у декларації не зазначені.

Тож це породжує чергову порцію анекдотів на адресу розумового рівня товариша Павлущика. Принаймні, з державою Україна у професійного громадського активіста Шабуніна, якого зараз судять у Дніпровському райсуді Києва за побиття мармизи професійного громадського активіста Філімоменка (наступне судове засідання 28.IV.2025), якщо і є зв'язок, то лише кримінально-правового характеру.

Втім, ми дякуємо товаришу Павлущику за доставлену насолоду. Якби він не розмістив декларацію Шабуніна, то волелюбний український народ ніколи б не узнав, як вигідно й приємно проходити службу за мобілізацією в умовах воєнного стану.

Бо за 2024 рік Шабунін не тільки значно виріс у військовому званні. А саме, від солдата до сержанта, перестрибнувши дві сходинки, але й отримав 345 070 грн грошового забезпечення як військовослужбовець і 2 334 119 грн доходу від підприємницької діяльності.

Судячи із розміру грошового забезпечення (у середньому 28 755 грн на місяць), сержант Шабунін у минулому році ніяких завдань, пов'язаних із захистом Батьківщини не виконував. От тільки отримував сержантську «ставку».

Але як він займався бізнесом! — $4700 доходу на місяць.

Що ж це, цікаво, за військова служба, де мобілізовані під час війни займаються підприємницькою діяльністю та ще й отримують за це з бездонних кишень українських платників податків грошове забезпечення? Думаю, від такої служби не відмовився б не тільки жодний сержант ЗСУ, але навіть старший сержант.

Тож чекаємо роз'яснень він НАЗК, куди подавати рапорт, щоби потрапити на таку військову службу. Але справжньою окрасою декларації «особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» Шабуніна є легковий автомобіль «Nissan Pathfinder», переданий йому у безстрокове користування 28 червня 2023 року благодійною організацією «Паладини».

Ще торік стало відомо, у який спосіб Шабунін заволодів цим автомобілем, що був ввезений в Україну як гуманітарна допомога і який призначався для 207 окремого батальйону ТрО. Мільйонер Шабунін у березні 2022 року з метою уникнути мобілізації «заднім числом» фіктивно оформився на службу в 207 окремий батальйон ТрО.

Навесні ж 2023 року вирішив оновити домашній автопарк. Але так, щоби за чужий рахунок і при цьому не сплачувати ані платежі при розмитненні, ані податок з вартості подарунка.

Для цього Шабунін звернувся до командира 207 окремого батальйону ТрО підполковника Віктора Юшка, якому 20 лютого 2025 року, нарешті, було повідомлено про підозру. Згодом підписано у нього лист із проханням до митних органів пропустити на територію України автомобіль «Nissan Pathfinder» 2005 року випуску (номер кузова VSKJVWR51U0032826, номерний знак KV 2132), без сплати митних платежів.

Цей лист Шабунін передав представнику Благодійного фонду «Паладини», з яким домовився про ввезення автомобіля. Він також передав гроші на придбання авто — гроші Шабуніну подарували бізнесмени із «CEO Club».

Власне, якщо якісь бізнесмени хочуть подарувати підприємцю Шабуніну автомобіль — чому б ні? Але в такому разі або Шабунін, або ці підприємці мають сплатити мито на кордоні, а Шабунін – ще й заплатити податок з доходу від вартості подарунка.

Однак Шабунін не належить до числа тим «борців з корупцією», які сплачують податки. Як пам'ятає читацька громадськість, 23 липня 2020 року приватний підприємець Шабунін заявив, що у нього трапилась пожежа у будинку й оголосив публічний збір коштів на свою банківську картку; ну, щоби волелюбний український народ допоміг погорільцю.

Чи, дійсно, знайшлись лохи, які переказували гроші цьому аферисту, чи в такий спосіб Шабунін лише легалізував кошти, здобуті злочинним шляхом, достеменно не відомо. Але точно відомо, що з отриманих грошових подарунків Шабунін не сплатив податок з доходу.

У зв'язку з чим Головне управління Державної податкової служби у Києві нарахувало йому податкове зобов'язання у розмірі 126 438 грн. Шабунін відмовився платити. І тоді податківці звернулись до Окружного адміністративного суду Києва з позовом про стягнення недоїмки.

У відповідь «борці з корупцією» розгорнули скажену кампанію за ліквідацію цього суду. 13 грудня 2022 року відповідний закон був проголосований і «справа Шабуніна» зависла без розгляду — разом із десятками тисяч інших справ, які зараз передаються в інші адміністративні суди України.

Що стосується Шабуніна, то у декларації за 2022 рік він ще зазначав цю недоїмку як фінансове зобов'язання, але торік вирішив, що податки платять тільки ніщеброди. А «особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від такої неприємності звільнені.

І тому цього податкового зобов'язання в деклараціях Шабуніна за 2023 і 2024 рік вже немає. Тим не менш, Шабунін зробив висновок і придумав, як уникнути сплати не тільки мита, але й податку з доходу від вартості подарованого йому автомобіля.

Для уникнення мита був використаний лист за підписом підполковника Юшка про те, що автомобіль, начебто, ввозиться для потреб ЗСУ, а щоби не платити при реєстрації автомобіля податок з доходу, Шабунін і БФ «Паладини» підписали акт. Відповідно до нього БФ «Паладини» залишається власником автомобіля, який БФ «Паладини» передає Шабуніну у безстрокове безоплатне безповоротне користування, тобто назавжди.

Взнавши, що за моєю заявою в ТУ ДБР у Києві зареєстроване кримінальне провадження щодо Шабуніна, директора БФ «Паладини» Долинського та екс-командира 207 об ТрО підполковника Юшка, Шабунін став волати. Дозволю собі процитувати цього світоча та морального авторитета:

«Також мене звинуватять у тому, що я не передав у військову частину авто від благодійного фонду, надане особисто мені як військовослужбовцю... я і не мав цього робити. Є дві форми передачі авто: для військової частини (авто ставлять на чорні номери) і військовому особисто (лишається на іноземних номерах) (п. 3-3 ст. 15 ЗУ «Про гуманітарну допомогу»)».

От тільки з якого дива Шабунін щось мав передавати чи не передавати у військову частину? Яке він має відношення до автівки, яка була ввезена в Україну для 207 об ТрО згідно з листом командира військової частини?

Що ж стосується пункту 3-3 статті 15 Закону України «Про гуманітарну допомогу», який тимчасово визнає «гуманітарною допомогою транспортні засоби, кінцевими набувачами яких є військовослужбовці, для використання під час здійснення заходів, необхідних для забезпечення оборони України», то:

Відомий журналіст, публіцист і блогер, який прославився своїми журналістськими розслідуваннями і гучними політичними статтями.

Читайте також
Коли НАБУ і САП візьмуться за Шабуніна?
Опінії
Дезертир Шабунін знову не прибув до військової частини
Політика
Рятуйте, хто в Бога вірує!
Опінії
Злочинна влада переслідує військовослужбовців!
Опінії
Семен Кривонос рятує ухилянта Шабуніна
Опінії
Cуд ухвалив рішення про затримання Лємєнова
Політика