Created with Sketch.

Огляд преси: постріли Шокіна, відставка Яценюка, та українці в Чечні

04.11.2015, 09:41

Українські газети пишуть про версії замаху на генерального прокурора, можливу відставку уряду, долю ув'язнених українців у Чечні та соціальний портрет українського пенсіонера.

Постріли – попередження?

"Комсомольская правда в Украине" висуває три версії замаху на життя Генерального прокурора України Віктора Шокіна, чий робочий кабінет обстріляли у понеділок увечері.

Газета зазначає, що на користь версії про спробу реального замаху на Віктора Шокіна, чиє відомство останнім часом розгорнуло бурхливу діяльність з притягнення до відповідальності відомих в Україні політиків і чиновників, свідчить заява головного військового прокурора Анатолія Матіоса. Він каже, що працював снайпер із тепловізором.

Спеціалісти однак стверджують, що пан Матіос переплутав тепловізор з прибором нічного бачення, і це посилило підозри в імітації замаху.

Але, як пише газета, в Генеральній прокуратурі виключають інсценування замаху на керівника їхнього відомства.

Опитані газетою експерти більше схиляються до версії про залякування посадовця через низку резонансних справ, які розслідує Генеральна прокуратура.

На думку політолога Вадима Карасьова, генпрокурора змушують піти у відставку, але сам він не піде: "А оскільки Віктор Шокін – людина президента, то це може бути "посланням" і Порошенку".

Політичний оглядач Тарас Чорновіл також схильний розглядати постріли як певне попередження: "Прокуратура розворушила осине гніздо. Подивіться, яка зараз реакція на затримання Корбана і пов'язаних з ним правих партій і рухів. А оскільки ГПУ ще глибоко не увійшла в цю тему, то можливо це натяк на те, що треба відкотитися в цьому питанні назад".

Чи на часі відставка прем'єра?

"День" з'ясовує, чи можлива наразі відставка голови уряду, про ймовірність якої поширюється чимало чуток.

Газета розповідає, що опитані парламентарі, зокрема із керівництва пропрезидентської фракції, хоч і суперечливо, але переконували: поки що питання ротації голови уряду не стоїть на порядку денному.

У свою чергу прем'єр-міністр Арсеній Яценюк дав зрозуміти президенту, що спроба його зняти означатиме розвал коаліції. Зокрема він нагадав, що 12 грудня спливає рік імунітету уряду від відставки, і парламент має вирішувати, як діяти далі.

Підтверджує ймовірність такого розвитку подій і перший заступник голови фракції "Блоку Петра Порошенка" Ігор Кононенко: "До 11 грудня ставити питання відставки уряду не можна. Якщо це питання поставлять після 11 грудня, то тоді заслухаємо звіт прем'єра і прийматимемо рішення".

За словами депутата, про призначення окремих членів уряду також не йдеться.

На думку ж екс-міністра економіки Володимира Ланового, від перестановок в уряді нічого не зміниться, додає "День".

Шанс на виправдання

"Україна молода" відзначає, що, попри рішення Верховного Суду Грозного залишити українців Миколу Карпюка та Станіслава Клиха під вартою ще на чотири місця, у них є шанс домогтися виправдувального вироку.

Газета нагадує, що російський суд звинувачує українських громадян в участі у військових діях на стороні чеченських сепаратистів у 1994-95 роках. Чоловіки всі звинувачення на власну адресу відкидають і стверджують, що не перебували на території Чечні під час конфлікту 20 років тому.

Українців Миколу Карпюка і Станіслава Клиха у Чечні звинувачують в участі у військових діях у 1994-95 роках

Як пише газета, адвокати українців переконані, що у підзахисних є можливість повернутися в Україну виправданими: на відміну від судів над Надією Савченко та фігурантами так званої "Кримської справи", вирок виголосить суд присяжних із 20 незалежних чеченців.

"У Чечні нічого не буває без згоди Рамзана Кадирова. Є шанс, що на присяжних не будуть тиснути, бо Кадирову це непотрібно", – каже адвокат Ілля Новіков.

Газета також зазначає, що журналісти цей судовий процес над полоненими громадянами України в Росії охрестили "справою Яценюка". Адже обвинувачені під тортурами змушені були свідчити про причетність деяких українських політичних діячів.

Портрет українського пенсіонера

Самотня 65-річна жінка, яка отримує 1 600 грн пенсії - це на думку "Сегодня", і є портрет українського пенсіонера

"Сегодня" склала портрет середньостатистичного українського пенсіонера. За підрахунками газети, це самотня 65-річна селянка, яка отримує 1 600 гривень пенсії.

Видання розповідає, що 12 мільйонів українських пенсіонерів живуть по-різному: одні отримують мінімальні 1 074 гривні на місяць, інші – заледве не 16 000 гривень.

За підрахунками Пенсійного фонду України, 77% пенсіонерів, або троє із чотирьох, отримують пенсію за віком, пільговиків – 6%, ще 11% – інваліди.

Достойними, на думку видання, можна назвати пенсії у прокурорів – до 7 000 гривень, прийнятними – у чорнобильців, учених і державних службовців – 3 000-4 000 гривень. Невеликий відсоток пенсіонерів, серед яких колишні депутати парламенту і судді, отримують пенсії по 15 000-16 000 гривень.

Посилаючись на соціологію, газета зазначає, що за словами більшості українських пенсіонерів, їм на життя вистачає. І лише кожен шостий - це самотні жителі міст, у яких немає городу - вважає свою пенсію недостатньою.

Відділ моніторингу,

Останній Бастіон

Читайте також
​Кремлівські куратори не припиняють вишколювати терористів на Донбасі, — речник Міноборони
Україна
Руслан Кухарчук: Українські журналісти схожі на стадо овець
Україна
«Наш колега!» Регіонал-утікач похвалив Сергія Сивоху за ідеї щодо Донбасу
Україна
Електорат «Слуги народу» все більше розчаровується у Верховній Раді
Україна
Терористи «ДНР» ледь не застрелили жінку з трирічною дитиною
Україна
Зеленський змушував «слуг народу» голосувати за членів уряду «всліпу», – Скороход
Україна