Created with Sketch.

Окупанти спалили майже всі українські книги на Луганщині та Донеччині

14.11.2023, 18:13
Одна із «денацифікованих» бібліотек Маріуполя

Росіяни вилучили українську літературу із книгарень і бібліотек на тимчасово окупованих територіях. Причина — пошук екстремістських текстів.

Такі невтішні відомості оприлюднив вітчизняний Центр національного спротиву. Зазначається, що одночасно російські загарбники завезли тільки цьогоріч близько 2,5 мільйона своїх книг, зміст яких насичений пропагандою.

Найбільше українських книг, самовільно класифікованих окупантами як «екстремістська література», спалено у великих містах: Донецьк, Луганськ, Маріуполь тощо. Прикметно, що знищенню піддаються переважно ті книги, які видані у 1994-2021 роках.

«На ТОТ Донецької та Луганської областей майже не залишилося української літератури в місцевих бібліотеках. Роботу зі знищення літератури виконують представники окупаційних адміністрацій. Зокрема працівники «управлінь освіти». Звітність за знищення та заміщення літератури на ТОТ, окупанти направляють безпосередньо до міносвіти РФ», — відзвітували у Центрі національного спротиву.

Вочевидь, сучасний більшовизм і нацизм, поєднані в ідеології так званого рашизму, виглядають саме так. А справжня мета путінської росії — інфернальна українофобія, що передбачає не тільки прямий геноцид нашої нації, а ще й культурцид і лінгвоцид.

Між іншим, на вільній від окупації території України продовжують просувати ворожу літературу. Так, зокрема, на Черкащині у вільному доступі продаються проросійські та антиукраїнські книги різних поборників лівацтва.

Читайте також
РФ досі прагне «демілітаризації» та «денацифікації» України — МЗС Швейцарії
Політика
Кремль роздає по 2 млн рублів пропагандистам у школах окупованих областей України
Війна
Після Криму окупанти впроваджують тотальне змосковщення на Донеччині
Війна
Києво-Могилянська академія — закостеніла кузня соросівських кадрів
Позиція
Будні окупованого Маріуполя: з дитсадка у Росгвардію
Війна
Кремлівська агентура пролізла в МЗС Естонії
Світ