Created with Sketch.

Паркінг по-полтавськи: між концепціями і безсиллям

23 травня, 11:05

Полтава у заторах: чому влада не справляється з паркуванням?

Одна з проблем Полтави — це хаотичне паркування, відсутність достатньої кількості паркомісць, а також вулиці, запроєктовані півстоліття тому, які не розраховані на нинішню кількість автомобілів.

Ще у 2021 році почала розроблятися концепція організації паркувального простору, але на заваді цим планам стало повномасштабне вторгнення.

Секретар міськради пообіцяла, що влада не відмовляється від наміру впорядкувати наразі хаотичне паркування автомобілів у місті. Ще у 2023 році в Полтаві планували створити інспекцію, яка штрафуватиме водіїв за неправильне паркування, що дало б змогу щомісяця поповнювати міський бюджет на суму від 500 тисяч до 1 млн грн.

Катерина Ямщикова

Полтава — місто концепцій, зокрема й з організації паркувального простору, яка все-таки була представлена у 2024 році. Рух транспорту та його паркування в центральній частині Полтави дослідили проєктанти архітектурного бюро «Urban Progress» з Івано-Франківська. Вони й розробили концепцію впорядкування дорожнього руху та паркування.

Згідно з затвердженою концепцією, загальна кількість паркомісць у центрі Полтави — 1389. З них: 1139 місць для загального користування, 140 — для автівок водіїв з інвалідністю, 70 — для електромобілів із зарядкою та 40 — для велосипедів.

«Кількість паркомісць приблизно залишилася тією самою, і це логічно, тому що ми не можемо розширити чи подовжити вулицю. Зазвичай на початку впорядкування кількість паркомісць зменшується, адже автомобілісти дуже часто паркуються в межах перехресть, впритул до пішохідних переходів, на тротуарах тощо. І коли починають наводити лад, кількість паркомісць зменшується. Але дуже важливо, щоб у цій ситуації було чітко зрозуміло: де можна їхати, де паркуватися, а де — ні. І це поступові кроки до формування водійської культури», — розповів проєктант бюро «Urban Progress» Андрій Коман.

Пропоновані авторами концепції заходи передбачають:

22 травня 2025 року Катерина Ямщикова повідомила, що днями полтавська делегація перебувала у відрядженні у Вінниці, де вивчала відповідний досвід. За її словами, «відділ з паркування фінішує підготовчі роботи», тож «історія з блокіратором та евакуатором має бути».

Заступник міського голови Володимир Чередниченко підтвердив, що поїздка до Вінниці була вдалою. Після виходу з відпустки про її результати має доповісти керівник Інспекції з благоустрою Максим Малько. Також, за його словами, міська влада разом із патрульною поліцією спільно опрацювали як проблему хаотичного паркування, так і перевищення допустимого рівня шуму мототранспортом.

Володимир Чередниченко

Безсилля та затягування вирішення проблем очільниками міста просто вражає. Складається враження, що навіть з офіційними рішеннями виконкому безпорадність влади у Полтаві — хронічна.

Читайте також
Коли намаганнями вшанувати прикривають власну неспроможність
Полтава
Полтава гастрономічна. Частина четверта
Полтава
Полтава гастрономічна. Частина третя
Полтава
ДІЯ відзначила чемпіонів України
Полтава
Полтава гастрономічна. Частина друга
Полтава
Лицарі сили та килиму
Полтава