Created with Sketch.

Патрульні катери “Фастів” і “Суми” прибули до України

23.11.2021, 11:32
Судно “Ocean Grand”
Фото: ВМС ЗСУ

До України прибули два катери типу “Island”, які отримали назви “Фастів” та “Суми”.

Сьогодні, 23 листопада на борту судна «Ocean Grand» з міста Балтімор, штат Меріленд, США до України прибули 2 катери типу «Island», які отримали назви «Фастів» та «Суми», інформує пресслужба ВМС ЗСУ.

"Патрульні катери українських ВМС на борту вантажного судна подолали тисячі миль та увійшли до територіальних вод України. Попереду, вже у супроводі кораблів ВМС, кінцева зупинка маршруту - Одеський морський торгівельний порт, проходження митного контролю, розвантаження, відбуксирування до місць базування та підготовка до експлуатації після тривалого транспортування", - повідомляють в ВМС.

Судно “Ocean Grand”
Фото:ВМС ЗСУ
Судно “Ocean Grand”
Фото:ВМС ЗСУ

Ми вдячні американським партнерам за багаторічну незмінну підтримку надану Україні. Ми високо цінуємо вклад Сполучених Штатів Америки задля стримування збройної агресії Російської Федерації проти України, – зазначив командувач Військово-Морських Сил ЗС України контр-адмірал Олексій Неїжпапа.

Надаючи допомогу у захисті суверенітету і територіальної цілісності України, США на чолі консолідованої світової спільноти захищає демократичні цінності та трансатлантичну безпеку, – додав контр-адмірал.

Вже незабаром на катерах «Фастів» та «Суми» буде піднято Військово-морський прапор України та під командуванням українських екіпажів вони розпочнуть свій бойовий шлях по забезпеченню морської безпеки в акваторіях Чорного та Азовського морів.

Нагадаємо, що нещодавно, на верфі Берегової охорони США відбувся черговий випуск українських моряків, які пройшли 6-ти тижневий спеціальний курс додаткової підготовки для служби на «Island».

5-тий екіпажу патрульних катерів типу «Island» підготовлений у США
Фото:ВМС ЗСУ


Передача катерів відбулася в рамках матеріально-технічної допомоги Сполучених Штатів Америки Україні, яка триває з 2014 року та є внеском американського суспільства у зміцнення морської безпеки нашої країни. Отримання патрульних катерів іноземного виробництва надає змогу українським ВМС підвищити рівень взаємосумісності з флотами держав-членів та партнерів НАТО.

Катери класу “Айленд” будувалися верф’ю Bollinger Shipyards в Локпорті (штат Луїзіана) з 1985 по 1992 роки в кількості 49 корпусів (бортові номери WPB 1301 – WPB 1349) для Берегової охорони США. Мають повну водотоннажність 168 т, довжину 110 футів (34 м), осадку 2 метри, сталевий корпус і алюмінієву надбудову. Двовальна дизельна енергетична установка потужністю 6200 к.с. забезпечує швидкість до 29,5 вуз. Екіпаж складає 16 осіб, автономність п’ять діб. Катери оснащені РЛС загального виявлення AN/SPS-73, моторним човном, штатне озброєння складається з 25-мм автоматичної артилерійської установки Mk 38 Bushmaster і двох-чотирьох 12,7-мм кулеметів М2НВ. Дальність плавання до 3000 миль.

Катери оснащені РЛС загального виявлення AN/SPS-73 та 5,4 метровим доглядовим човном Zodiak Hurricane 540. Також на фото помічено не демонтовані 25-мм артилерійські установки Bushmaster Mk 38 Mod 0, що дозволяє зробити припущення, що катери будуть передані Україні зі штатною зброєю.

Крайній доковий ремонт USCGC Cushing відбувся у 2014 році, а USCGC Drummond у 2012 році.

Читайте також
Немає ніякої нашої лінії Маннергейма чи лінії Мажино
Війна
Трохи з історії про «залізного ідола»
Політика
Тернопільське лицарство ефектно поливає ворога «Градом» на Харківщині
Війна
Армія старих та інвалідів завжди програє війну армії молодих
Опінії
Дезертиру Гнезділову обрали запобіжний захід у вигляді безальтернативного тримання під вартою
Політика
У Первомайську попрощались з підполковником Ігорем Грибом
Опінії