Збитки на мільярди, мародери та нестача води.
В результаті пожежі в Лос-Анджелесі вже знищено понад 2 тисячі будинків. За попередніми даними, збитки в регіоні перевищують 57 мільярдів доларів. Через сильний вітер пожежа продовжує поширюватися на нові території, і пожежникам поки що не вдається її стримати.
Згорів також один із найбагатших районів світу — Малібу, включно з будинками на пляжі, де розташовані розкішні особняки американських багатіїв.
Американський містобудівник Рік Карузо в інтерв’ю телеканалу FOX заявив, що ця ситуація показала, що США поводяться як країна третього світу:
«Ми як країна третього світу. У пожежників у Палісадесі, які мали гасити вогонь, навіть не було води».
Дійшло до того, що пожежники намагаються гасити полум’я, набираючи воду в жіночі сумки. (ВІДЕО)
Ситуацію ускладнює те, що в районі пожежі з’явилися натовпи мародерів, які грабують покинуті будинки заможних людей і підпалюють їх.
Коментуючи критичну ситуацію в Каліфорнії, у соціальних мережах згадують слова Дональда Трампа, який нещодавно погрожував палестинцям «вогняним пеклом», якщо вони до дня його приходу до Білого дому не звільнять єврейських вбивць.
«На Близькому Сході розгориться пекло», — грізно заявив Трамп під час пресконференції у своєму клубі Mar-a-Lago у Палм-Біч, штат Флорида.
При цьому він наголосив:
«Це буде погано для ХАМАСу, і, якщо чесно, це не буде добре для всіх».
Однак ще до того, як Трамп став повноправним господарем Білого дому, «вогняне пекло» прийшло до самих американців.
Судячи з прогнозів, вітер, що роздмухує полум’я масштабної пожежі, поки що не вщухає. Фахівці припускають, що протягом наступних 4-5 днів вітер продовжуватиме дути з такою ж силою. Це означає, що вогонь буде поширюватися та знищувати все більше будинків американських багатіїв.
Серед будинків, знищених полум’ям, є також резиденції Джо Байдена та Камали Гарріс.
Тим часом у мережі активно обговорюють проблему нестачі води для гасіння пожежі. З’ясувалося, що власниками водних ресурсів Каліфорнії, які, по суті, мають бути громадським надбанням, є єврейська родина Резнік.
Вони заволоділи більшістю водних ресурсів регіону у 1994 році. З того часу родина щорічно споживає 150 мільярдів галонів води, тоді як місцеві громади потерпають від посухи.
Родина Резнік отримує прибуток, продаючи воду назад державі, перетворюючи громадський ресурс на приватну вигоду.