Начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області Валерій Руденко дав прес-конференцію під час якої роз’яснив ситуацію в пенсійній сфері, яка склалася на початок 2015 року.
Згідно даних пенсійного фонду, в Полтавській області зареєстровано 461,5 тисячі пенсіонерів. Кількість же працюючих значно менша – 409 тисяч. В порівнянні з минулорічними показниками, кількість людей, що працюють і роблять внески до пенсійного фонду скоротилася на 17 тисяч. Кількість людей працездатного віку, які не працевлаштовані і не стоять на обліку в центрі зайнятості близько 150 тисяч. За словами Валерія Костянтиновича це може свідчити про тіньові схеми, через які пенсійний фонд недоотримає значну суму коштів.
Середня пенсія в області складає 1449 гривень у цивільних і 2427 – у військових. 70% непрацездатних громадян отримують пенсію в розмірі до 1,5 тисячі гривень. 25% - у розмірі від 1,5 тисячі до 3 тисяч гривень і 5% понад 3 тис. грн.
Самозабезпеченість пенсійного фонду у 2015 році становить 49%, на відміну від попереднього року, коли фонд фінансував себе сам на 64%. А всього декілька років назад Полтавська область не потребувала дотацій з державного бюджету для виплат пенсій.
У 2015 році фонд оплати праці в області складатиме 1 млрд. 76 мільйонів гривень, при діючій ставці збору 36,3% - 49,7% пенсійний бюджет отримає лише 372,4 млн. грн., при необхідності суми близько 758 мільйонів гривень.
Валерій Костянтинович виокремив основні чинники, які впливають на негативні зрушення у сфері пенсійного фонду:
Одним із позитивних явищ у пенсійній сфері області, Валерій Руденко відмітив відсутність заборгованості та своєчасність виплат. Часто пенсії нараховуються авансом.