Created with Sketch.

Перший рейс літаючого автомобіля між двома міжнародними аеропортами

04.07.2021, 12:05

Літаючий автомобіль AirCar зробив 35-хвилинний переліт

Літаючий автомобіль AirCar виконав ключову віху в розробці, зробивши 35-хвилинний переліт з міжнародного аеропорту в Нітрі до міжнародного аеропорту в Братиславі 28 червня 2021 року.

Запатентований літак від Klein Vision здійснив успішну посадку в Братиславі о 6:05. Після посадки, натисканням кнопки, літак трансформувався в спортивний автомобіль менш ніж за три хвилини та був доставлений його винахідником, професором Стефаном Кляйном та співзасновником Антоном Заяцем у центр Братислави, скоротивши звичайний час в дорозі у два рази.

«Професор Стефан Кляйн - світовий лідер в розробці літаючих машин - коментує д-р Бранко Сарх, старший технічний співробітник Boeing Co. - Автоматичний перехід від дорожнього до повітряного транспортного засобу і навпаки, розгортання та прибирання крил й хвоста - це не тільки результат новаторського ентузіазму, новаторського духу та сміливості, але й результат відмінних інженерних та професійних знань ».

AirCar Prototype 1 оснащений гвинтомоторним двигуном потужністю 160 к.с. і балістичним парашутом. Під контролем Управління цивільної авіації AirCar виконав понад 40 годин випробувальних польотів, включаючи круті повороти на 35 градусів, а також випробування на стійкість та маневреність. AirCar Prototype 1 здійснив політ на висоті 2500 м і при потужності двигуна 45% досяг швидкості 170 км / ч.

Наступна версія AirCar Prototype 2 буде оснащена двигуном потужністю 300 к.с. і отримає сертифікат літака EASA CS-23 з дорожнім дозволом M1. Очікується, що з гвинтом змінного кроку Prototype 2 буде мати крейсерську швидкість 300 км / год і дальність польоту 1000 км.

«Цей рейс відкриває нову еру подвійних транспортних засобів. Він відкриває нову категорію транспорту і повертає людині свободу, спочатку приписувану автомобілям - сказав професор Кляйн після виходу з кабіни AirCar в Братиславі.

«AirCar більше не просто доказ концепції. Політ на висоті 8 200 футів (2500 м) зі швидкістю 92 вузла перетворив наукову фантастику в реальність - додає Антон Заяц, співзасновник Klein Vision.

Читайте також
Китайський стартап представив робота з ШІ, який вміє готувати та подавати страви
Життя
Покупці масово відмовляються від першого електромобіля Xiaomi
Економіка
Китайський робот-гуманоїд H1 навчився робити сальто
Світ
Suzuki оголосила про початок виробництва літаючих автомобілів
Світ
ЗСУ застосовують на фронті дрони зі штучним інтелектом
Війна
Британія планує передати Україні дрони зі штучним інтелектом
Війна