Created with Sketch.

Перший рейс літаючого автомобіля між двома міжнародними аеропортами

04.07.2021, 12:05

Літаючий автомобіль AirCar зробив 35-хвилинний переліт

Літаючий автомобіль AirCar виконав ключову віху в розробці, зробивши 35-хвилинний переліт з міжнародного аеропорту в Нітрі до міжнародного аеропорту в Братиславі 28 червня 2021 року.

Запатентований літак від Klein Vision здійснив успішну посадку в Братиславі о 6:05. Після посадки, натисканням кнопки, літак трансформувався в спортивний автомобіль менш ніж за три хвилини та був доставлений його винахідником, професором Стефаном Кляйном та співзасновником Антоном Заяцем у центр Братислави, скоротивши звичайний час в дорозі у два рази.

«Професор Стефан Кляйн - світовий лідер в розробці літаючих машин - коментує д-р Бранко Сарх, старший технічний співробітник Boeing Co. - Автоматичний перехід від дорожнього до повітряного транспортного засобу і навпаки, розгортання та прибирання крил й хвоста - це не тільки результат новаторського ентузіазму, новаторського духу та сміливості, але й результат відмінних інженерних та професійних знань ».

AirCar Prototype 1 оснащений гвинтомоторним двигуном потужністю 160 к.с. і балістичним парашутом. Під контролем Управління цивільної авіації AirCar виконав понад 40 годин випробувальних польотів, включаючи круті повороти на 35 градусів, а також випробування на стійкість та маневреність. AirCar Prototype 1 здійснив політ на висоті 2500 м і при потужності двигуна 45% досяг швидкості 170 км / ч.

Наступна версія AirCar Prototype 2 буде оснащена двигуном потужністю 300 к.с. і отримає сертифікат літака EASA CS-23 з дорожнім дозволом M1. Очікується, що з гвинтом змінного кроку Prototype 2 буде мати крейсерську швидкість 300 км / год і дальність польоту 1000 км.

«Цей рейс відкриває нову еру подвійних транспортних засобів. Він відкриває нову категорію транспорту і повертає людині свободу, спочатку приписувану автомобілям - сказав професор Кляйн після виходу з кабіни AirCar в Братиславі.

«AirCar більше не просто доказ концепції. Політ на висоті 8 200 футів (2500 м) зі швидкістю 92 вузла перетворив наукову фантастику в реальність - додає Антон Заяц, співзасновник Klein Vision.

Читайте також
ШІ навчився маніпулювати людьми – Techsplore
Світ
Мозковий імплант Neuralink буде вперше протестовано за межами США
Життя
Першу картину, яку намалював людиноподібний робот Ai-Da, продали за $1 млн
Мистецтво
Одним - електрика від Сонця, іншим - алюзії на ілюзії.
Життя
Вітчизняна рушниця «Стріха» допоможе нищити російські дрони
Економіка
Китайська компанія DJI, яка виробляє дрони, подала до суду на Пентагон
Світ