Зеленський підписав указ про звільнення Миколи Олещука з посади командувача Повітряних Сил ЗСУ.
Зеленський звільнив Олещука Миколу Миколайовича з посади командувача Повітряних Сил Збройних Сил України.
Про це повідомляє сайт Офісу президента.
В указі №600, опублікованому на сайті Офісу президента вечері п'ятниці, 30 серпня, сказано про звільнення Миколи Олещука з посади командувача Повітряних Сил Збройних Сил України.
Пізніше Зеленський прокоментував звільнення Олещука.
«Я вирішив замінити командувача Повітряних сил Збройних Сил України. Я безмежно вдячний всім нашим військовим льотчикам, інженерам, воїнам мобільних вогневих груп, розрахунків ППО. Усім, хто дійсно бʼється для України – для результату. І це потрібно так само на командному рівні – ми повинні посилюватись. І берегти людей. Берегти особовий склад. Берегти усіх наших воїнів» – сказав він у вечірньому зверненні.
За повідомленням Генштабу, Відповідно до наказу Головнокомандувача Збройних Сил України, генерал-лейтенанта Кривоножка Анатолія Миколайовича, командувача повітряного командування «Центр» Повітряних Сил Збройних Сил України, допущено до тимчасового виконання обов’язків командувача Повітряних Сил Збройних Сил України.
29 серпня Генштаб ЗСУ офіційно підтвердив втрату винищувача F-16 та загибель пілота під час відбиття ракетного удару рф Літак збив 4 крилаті ракети, але зазнав катастрофи при заході на наступну ціль.
У Генштабі додали, що для зʼясування причин аварії призначена спеціальна комісія МОУ, яка працює в районі падіння літака.
Український пілот підполковник Олексій Месь загинув під час аварії винищувача F-16 у понеділок, 26 серпня. В Повітряному командуванні «Захід» Повітряних сил ЗСУ повідомили, що пілот загинув під час під час відбиття російського масованого комбінованого ракетно-авіаційного удару та знищив три крилаті ракети та один ударний БпЛА.
Заступниця голови Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки нардепка Мар'яна Безугла вважає, що причиною катастрофи винищувача F-16 став «дружній вогонь» української системи ППО. Провину за це вона покладає на неузгодженість між підрозділами Повітряних сил.
Водночас вона додала, що у доповідях військових йдеться, що пілот начебто «не впорався з керуванням».
Крім того, «Голос Америки» з посиланням на джерела в Повітряних силах України зазначали, що не виключається і так званий «дружній вогонь».
«Розглядаються різні версії, включаючи «дружній вогонь» своїх ППО, технічну несправність і помилку пілота. Але достеменно причини буде відомо лише після завершення розслідування», - розповів ЗМІ представник ПС.