Created with Sketch.

Податкова амністія

01.04.2021, 11:45

Верховна Рада прийняла за основу ряд законопроєктів, які впроваджують податкову амністію та добровільне декларування

Верховна Рада прийняла за основу пакет законопроєктів, які впроваджують податкову амністію та добровільне декларування активів фізичних осіб з 1 липня 2021 року по 1 липня 2022 року.

Документами пропонується впровадити особливий порядок добровільного декларування активів фізичних осіб, якщо такі активи були одержані за рахунок доходів, з яких не були сплачені податки та збори, та уникнути за це відповідальності.

Пропонується оподатковувати незадекларовані раніше доходи за ставками 2,5, 5 та 9% в залежності від виду активу та обраного способу виконання податкового обов’язку, а також 18% - у разі встановлення порушення декларантом деяких вимог щодо умов розміщення валютних цінностей у банківських та/або в інших фінансових установах, відсутності відповідного документа, що підтверджує право вимоги (у тому числі відсутності договору позики між декларантом та юридичною особою та/або нотаріального посвідчення договору позики між декларантом та іншою фізичною особою).

Проведення податкової амністії зумовлено, зокрема, запровадженням в Україні плану протидії ухиленню від оподаткування (BEPS) та системи автоматичного обміну податковою інформацією (FATCA), що ускладнить виведення грошей в офшори та інші подібні схеми.

Верховна Рада на засіданні 30 березня ухвалила у першому читанні законопроєкт № 5153, яким пропонується амністія капіталів – одноразове декларування активів фізосіб для легалізації своїх статків.

Депутати також підтримали за основу два пов’язані законопроєкти: № 5155, що стосується змін до статті 16 Закону України "Про валюту і валютні операції" та № 5156, яким вносяться зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України.

Законопроєкт №5155 підтримали 249 нардепів, а №5156 – 252 депутати.

До президентського законопроєкту також було подано три альтернативних законопроєкти: № 5153-1, № 5153-2 та № 5153-3.

Серед відмінності альтернативних проєктів були: № 5153-1 пропонував значно нижчі ставки зборів для легалізації доходів, № 5153-2 пропонував вирівняти ставки для активів в українських та закордонних банках, а № 5153-3 – відтермінувати старт податкової амністії на рік до повноцінного запуску Бюро економічної безпеки та дати можливість розстрочення платежу.

Читайте також
Миргородські депутати розподілили мільйонні кошти громади
Полтава
Хорольська міськрада перевиконала бюджет на 104,6%
Полтава
Favbet має сплатити 2,2 мільярди гривень податків
Економіка
Після перемоги волонтери сидітимуть у тюрмі
Блоги
БЕБ арештувало майно підприємства на 628 мільйонів за ухилення від орендної плати
Кримінал
Асиметрія місцевих бюджетів
Опінії