Created with Sketch.

Полк національного захисту - чи врятує він Полтавщину?

16.04.2014, 11:25

Голова облдержадміністрації Віктор Бугайчук оголосив про створення полку національного захисту Полтавщини. Сьогодні у місті з’явилися оголошення: «Шановна громадо! За ініціативи Громадської ради при Полтавській обласній раді і у відповідності до рішення Голови полтавської облдержадміністрації в Полтаві створюється полк національного захисту Полтавщини. Усі небайдужі чоловіки, готові захищати свою Вітчизну від агресора, збираються сьогодні, 16 квітня о 18.00 біля облдержадміністрації. Передай далі!». 

Що ж, ініціатива похвальна. Якщо вже армія, інші силові  структури (які, до речі, за чисельністю переважають і саму армію!), держава загалом не здатні нас захистити від агресора, то давайте вже самі якось організовуватися, діставати берданки…

Але час згадати і таке… А що ж ми втратили за останні 20 років, аби сьогодні знову сподіватися на берданку і перечитувати спогади нашого славного партизанського ватажка Сидора Артемовича Ковпака, який свого часу успішно боровся з окупантами. На той час німецькими…

А ось що…

У Полтаві була дивізія дальньої стратегічної авіації, льотчики якої одними з перший прийняли присягу на вірність народу України. Розформували… При цьому частину найсучасніших бомбардувальників ТУ-160 передали тій же Росії, частину «розпиляли» під пильним оком американців. Залишили лише один – для музею.

У Полтаві було два військових училища – вище військове зенітно-ракетне командне училище  ім.. генерала Ватутіна і вище військове училище зв’язку. Розформували…

Була школа молодших командирів, яка готувала спеціалістів для усього колишнього Радянського Союзу. В результаті багатьох реформацій фактично знищена, хоч і зветься ще «Військовим ліцеєм».

Була іще низка повноцінних частин у передмісті...

У Лубнах дислокувалася 25-та гвардійська Синельниково-Будапештська Червонопрапорна орденів Суворова та Богдана Хмельницького мотострілецька дивізія імені В.І.Чапаєва. Залишився лише музей. Хоч і дуже хороший, але музей, а не дивізія…

Можна назвати ще десятки великих і малих частин у Кременчуці, Пирятині, інших містах, від яких не лишилося навіть музеїв…

Навіть у поблизу невеличкого села Кунцеве Новосанжарського району базувалася ракетна частина ППО, на базі якої останніми роками навчали… комбайнерів.

Маємо те, що маємо! – як казав один відомий чоловік, що теж приклав руку до знищення армійського потенціалу України.

А написати цю гірку правду змусив дзвінок до «Останнього бастіону» ветерана війни і праці Григорія Антоновича Лелюха: «Ми вже дожилися до того, що у Полтаві скоро навіть нікому буде відсалютувати на кладовищі, якщо помре фронтовик чи колишній офіцер!..».

Бо все думали: та від кого ж нам захищатися? Із заходу мирні європейці, які «не посягнуть», а зі сходу – рідні росіяни, які «не підуть брат на брата»…

Як бачимо, пішли! Тож полки, роти, взводи і навіть окремі добровольчі загони – це вже наша реальність. Не дай Боже, ще доведеться згадати й досвід Сидора Ковпака…

 

 

Читайте також
Невтомні бабусі Полтавщини наближають перемогу, а «зелені ямщики» ні
Полтава
Річку Псел у межах Полтавщини досі захаращено сміттям
Полтава
Свята доброта: чутяни передали захисникам України продовольчу допомогу
Полтава
Селянам Гадяцької громади байдужа українізація
Полтава
Хорольські волонтери передали дрон захисникам України
Полтава
За час весняних пожеж на Полтавщині вигоріло 10 га лісів
Полтава