При цьому весь товар, як і раніше – контрабандний.
Такі результати повторного дослідження ринку споживчої експертизи «Тест», яку вони провели після гучного засідання фінансового комітету, обшуків мереж з боку БЕБ та моніторингу магазинів податковою.
Результат не те що незадовільний, зрушення в позитивний бік є, адже до початку публічної боротьби фіскальний чек не видали 9 з 10 магазинів.
Тепер же його не видали 11 з 20.
Також бачимо поступову заміну сіток ФОПів юридичними особами, які ці чеки і почали пробивати в більшій кількості.
Тобто податкова почала бачити не 10% від продажів, а десь 40-45%, але проблема збуту контрабанди так і залишилася невирішеною, адже ВЕСЬ куплений товар в рамках експерименту «Тест» не має відміток імпортера та сертифікації. Так, він ввезений нелегально.
І тут у знавців постає питання.
А як нелегально ввезений товар можна при продажі видати фіскальний чек та засвітити продаж перед податковою?
Відповідь очевидна.
На такий товар просто купуються фіктивні документи походження, або контрабандний товар підмішується в легально закуплені партії.
Цей фокус старий як світ, тому також легко відслідковується та блокується.
Якщо говорити про деталі дослідження, то ситуація така.
11 магазинів з 20 не видали обов’язковий фіскальний чек:
Тобто юридично товар ніхто вам не продав.
Це три магазини в офлайні, які не видали фіскальний чек (2 магазини Ябко та iPeople) та 7 в онлайні, а саме: Appleroom, iStore, Grokholsky, Touch, Skay, myApple, «Yabluka».
Як бачимо, саме при онлайн продажах проблема нелегального збуту залишається найбільшою.
Фізичні магазини, знаходячись під тиском податкової та БЕБ, більш дисципліновані, але глобальна швидкість детінізації повільна.
І питання виходу на продаж білої техніки Apple залишається відкритим. Контрабанда поки наше все. Вона має не просто попит, а й можливість збуту. Тому і їдуть через кордон буси з Айфонами.
Посилання на саме дослідження.