Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що країна може надати Україні літаки МіГ-29
Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив про неготовність відправити Україні літаки F-16, але підтримує відправлення іншого виду винищувачів у разі спільного рішення членів НАТО.
Про це повідомляє медіа агенція "Останній Бастіон" із посиланням на Інтерфакс-Україна.
"У нас зовсім небагато літаків F-16, ми маємо небагато. Але ми згодні поставити інший вид винищувачів, які ми маємо разом з іншими, як частину рішення членів НАТО", - сказав Моравецький на Мюнхенській безпековій конференції.
Прем'єр Польщі зазначив, що не можна говорити, "що Україна не може бути переможена, а рф не може виграти цю війну".
Моравецький також нагадав, що Польща вже відправила 250 танків Україні й надасть ще 60 модернізованих танків, крім анонсованих 14 танків Leopard 2.
"Тому найбільшу кількість танків, імовірно, надала Польща", - підкреслив він.
Пізніше, президент Польщі Анджей Дуда заявив, що якщо без емоцій подивитися на питання надання Україні літаків F-16, то підготовка пілота є "довготривалим процесом".
"Підготовка українських пілотів вимагає довгих місяців навчання, щодо цього немає жодних сумнівів".
Натомість якщо Києву надаватимуться літаки МіГ-29 чи, наприклад, літаки "Су", то українські пілоти "готові літати на них практично відразу".
"Насправді вони могли б на них просто відразу полетіти додому. Тому, без сумніву, якщо буде передано літаки МіГ-29, то вони зможуть негайно посилити захист України, і це дуже важливо. Звичайно, дуже мало країн НАТО має літаки МіГ. У нас ще є кілька таких літаків, і ми розглядатимемо це питання", - наголосив президент Польщі.
За його словами, у питанні надання Польщею Україні винищувачів F-16 є "проблема", оскільки їх у Польщі "просто замало, беручи до уваги масштаби й загальний потенціал країни".
Він нагадав, що зараз у Польщі очікують на літаки F-35 і FA-50, закуплені, відповідно, у США та Південній Кореї.
"Для нас це складний момент, адже ми самі очікуємо на літаки. Звичайно, якщо серед країн НАТО буде створено широку авіаційну коаліцію, то ми, безумовно, також приєднаємося до неї. Але рішення, за якою формулою це відбудеться, ми маємо обговорити з нашими союзниками", - резюмував Дуда.