Три родини біженців, що прибули днями до Полтавської області, перебувають під супроводом соціальних служб. Про це йшлося на засіданні створеного при Полтавській облдержадміністрації регіонального координаційного центру для підтримки сімей, які виїжджають із Автономної Республіки Крим та м.Севастополя. Ще 18 сімей кримських біженців вдалося розмістити в приватних оселях полтавців громадським активістам.
Олег Пругло, виконуючий обов’язки першого заступника голови ОДА, провів нараду із представниками кількох департаментів, що мають забезпечити вирішення будь-яких проблем біженців – починаючи від відновлення їхніх документів і завершуючи наданням тимчасового житла, виплат пенсій, соціальних допомог тощо.
«Усім службам та управлінням (освіти, охорони здоров’я, міграційної служби, Пенсійного фонду та іншим) доручено підготуватися до вирішення проблемних питань біженців, - повідомив Олег Пругло. – Ми мусимо допомогти людям, що опинилися в складних життєвих обставин внаслідок загострення ситуації в Криму. Тому кожен департамент, кожна служба відпрацює комплекс заходів, які б дозволили надати допомогу родинам біженців у влаштуванні дітей до навчальних закладів, у наданні тимчасового житла, необхідної медичної та психологічної допомоги, здійсненні соціальних виплат». Також усім районним державним адміністраціям Полтавщини доручено налагодити роботу подібних координаційних центрів підтримки сімей біженців у кожному місті та районі.
Нагадаємо, що на першому поверсі адмінприміщення Полтавської ОДА в кімнаті №131 працює центр допомоги біженцям.
Родини, що змушені залишити свої домівки в Криму через загострення політичної кризи, можуть звертатися за допомогою до цього центру або до аналогічних центрів, створених при районних державних адміністраціях. А також отримати консультацію за телефонами: 098-555-82-98, 093-042-73-02, 050-578-86-16.