Created with Sketch.

Полтаву відвідав всесвітньовідомий скульптор

03.08.2021, 12:30
Ярослав Терновський та Ігор Андрюхін

Ігор Андрюхін, всесвітньовідомий художник, скульптор, коваль, графік та реставратор упродовж кількох днів перебував у Полтаві.

Випускник Санкт-Петербурзької художньо-промислової академії ім. барона О. Л. Штігліца відвідав вцілілі об'єкти культурної спадщини, які ще дивом збереглися у Полтаві, взяв участь у навчальному процесі в художній студії Арт-центру ZELO разом з Ярославом Терновським, де дав свої рекомендації учням.

Ігор Андрюхін в художній студії Арт-центру ZELO
Ігор Андрюхін в художній студії Арт-центру ZELO
Ігор Андрюхін в художній студії Арт-центру ZELO

Андрюхін Ігор Анатолійович -  всесвітньовідомий художник, скульптор, коваль, графік та реставратор.

Ігор Андрюхін працює в напрямках: архітектурний метал, малі архітектурні форми, скульптура, рельєф, дрібна пластика, предмети ювелірного мистецтва, реставраційні проекти, метал для інтер'єру, монументальні пам'ятні композиції.

Основними рисами авторського методу є пієтет перед матеріалом, розкриття його природної краси і максимальних можливостей за допомогою різних технік обробки і деформацій матеріалу. А можливість вільного застосування творчого досвіду та безмежної фантазії, заснованої на професіоналізмі найвищого рівня, дозволяє створювати роботи від мініатюрних скульптур до монументальних пам'ятників.

Вузол Андрюхіна

«Моя художня діяльність в напрямку розвитку можливостей металу виходить з того, що я ставив під сумнів загальновизнані прийоми кування. Я шукаю нові пластичні можливості матеріалу. Завданням було знайти естетику в самій металоконструкції », говорить Ігор Андрюхін.

Вузол несе в собі, як естетичну, так і конструктивну функцію. За концепцією Віктора Шеломея в куванні є два головні принципи - закінчення і з'єднання. За цим принципам можна визначити рівень майстерності.

Скульптура

З 1990-х років Ігор Андрюхін розробляє тему «анімалістичної скульптури». Його цікавлять образи биків, бродячих собак, форми птахів, пластика фантастичних тварин. Майстер показує не зовнішню красу і грацію тваринного, а навпаки, підкреслює характерність, виразність, несхожість своїх героїв. Він змушує нас, глядачів, полюбити вади, милуватися натурою, її недосконалими досконалостями.

2000-2010 роки розробляє тему «Формальної» або «Символічної» скульптури. До цього напрямку належить ряд абстрактних скульптур: «Символи родючості», «Жорна». У них проявився інтерес Ігоря Андрюхина до дохристиянських вірувань слов'янських народів, до багатозначності символіки родючості і бажання дати нове звучання цього знаку. Об'єкти виконані з заліза, чия волокниста структура найкраще підходила для даного задуму. У цьому матеріалі автор побачив теплоту, енергію і благородний спектр кольорів його поверхні. А його пластичні можливості розкриваються, повною мірою, при роботі з обсягами, формами і масштабами.

Скульптура із серії "Символи родючості"

З 2007 року розробляє тему «Рослини», де перед художником стоїть складне завдання: не повторити натуру, а показати своє бачення природи.

Декоративне панно "Кукурудза"

З 2007 року розробляє тему «Комахи». У цих роботах художник "відіграється саме на сталі, звільнившись від архітектурних вимог межі точності перетинів, завдань стилістики і жорсткості по конструкції, які доводиться враховувати при роботі з приватними замовленнями.

Скульптура "Спрага". Серія "Комахи".

Проект Тисячоліття

У 1998-2001 роках виграв конкурс на створення пам'ятника в міжнародному «Проекті Тисячоліття», присвяченому пам'яті видатного англійського металурга Генрі Корта. Проходив в рідному місті Генрі Корта Фереме, Великобританія. Кілька років працював в майстернях Великобританії.

Створена композиція «Ріг достатку». Це перша кована монументальна скульптура у творчості Ігоря Андрюхіна: висота 6,5 метрів, діаметр - 4,5 м. І перший досвід роботи з металом wrought iron, при дотриманні всіх тонкощів технологій XVIII століття, відкритими Генрі Кортом. Використовувався каркасний метод, який забезпечив візуальну легкість форми, пружність і жорсткість верхньої частини конструкції. Різні пластичні вузли при скріпленні між собою нагадують і плоди, позначаючи тим самим тему достатку. В Основі використовувалися камені, привезені автором з Йоркшира, з гирла річки, яка впадає в море. У цьому місці були виявлені перші металеві знаряддя праці стародавніх мешканців території сучасної Великобританії. Символічно це спрацювало на поставлену задачу, вивело ідею і концепцію на новий смисловий рівень.

Композиція «Ріг достатку»

У співавторстві з Едуардом Фокіним також була створена скульптура «Квітка». Обидві роботи були встановлені в місті Ферем на вулиці West street fareham, де і знаходяться досі разом з усіма роботами учасників «Проекту Тисячоліття».

Авторський ескіз «Рогу достатку» за рішенням організаційної комісії Henry Cort Millenium Project був подарований британській королівській сім'ї і зберігається в їх колекції.

Авторський ескіз «Рогу достатку»

Усі деталі незабаром у розлогому інтерв'ю на шпальтах Останнього Бастіону.

Читайте також
Харків'янин Удовиченко вправно душив червону московську гниду
Історія
Батько убитої доньки. Син убитого батька. Брат убитої сестри. Особистий ворог путіна.
Війна
Сьогодні день пам'яті українського вченого Івана Пулюя, який винайшов «рентгенівські» промені
Історія
Митець, що розширив межі японської літератури. Історія Кобо Абе
Історія
Бандерівець в окупованому Криму: живописець-баталіст Микола Самокиш
Мистецтво
Пророча пересторога Заходу від старого українського генерала
Історія