Created with Sketch.

Президент Ірану звернувся до американського народу

02 квітня, 07:25

Масуд Пезешкіан запитав, а чи дійсно принцип «Америка понад усе» залишається реальним пріоритетом уряду США?

Президент Ірану Масуд Пезешкіан опублікував відкритий лист до громадян США, у якому закликав їх вийти за межі офіційної політичної риторики.

Про це пише  Associated Press.

У зверненні іранський лідер стверджує, що характер відносин між державами сприймається викривлено, а Іран історично не був ініціатором воєн чи агресивної експансії.

Пезешкіан поставив під сумнів доцільність нинішнього конфлікту для звичайних американців, поцікавившись, яким саме інтересам народу США служить ця війна та чи існувала реальна загроза, що могла б виправдати таку військову активність. Він наголосив, що Тегеран ніколи не обирав шлях домінування над сусідами, попри наявність технічної переваги.

Окрему увагу в листі приділено ролі Вашингтона: президент Ірану заявив, що Сполучені Штати фактично виступають посередником Ізраїлю. При цьому дії іранської сторони він назвав виключно законною самообороною та «виваженою відповіддю» на зовнішні виклики. На завершення Пезешкіан звернувся до чинного гасла американської адміністрації, запитавши, чи дійсно принцип «Америка понад усе» залишається реальним пріоритетом уряду США.

Читайте також
Трамп звинуватив Іран в атаці на судна в Ормузькій протоці
Війна
Пілот F-15, збитого над Іраном, перед катапультуванням бачив рої іранських дронів
Війна
Війна з Іраном коштувала США рекордних витрат
Війна
«Тікайте, поки можете»: Іран поставив «Ізраїлю» жорсткий ультиматум
Війна
Сіоністи продовжують атакувати Ліван
Війна
Іран може відмовитися від ядерних переговорів зі США у Швейцарії
Війна