Як Генеральна прокуратура справу зливала
Через два місяці після гучних обшуків ГПУ і ГФС в найбільшій мережі «АЛЛО», яка займається ухиленням від сплати податків через сітку «ФОПів», справа починає набувати очікувані обриси «договорняків» та зливу, закінчуючись «пшиком». Про це повідомляє Плинский MEDIA.
Другого лютого Київський апеляційний суд виніс рішення про остаточну відмову в арешті вилучених під час обшуків 73 532 одиниць техніки.
Відмовив суд остаточно і тепер, техніку на суму в кілька мільйонів доларів, доведеться повернути найбільшої в Україні сітці фіктивних ФОПів.
Цікаво що довести існування масштабної схеми ухилення від сплати податків як при імпорті, так і при реалізації мережею «АЛЛО» можуть журналісти, але не можуть силовики.
У своєму рішенні суддя відверто вказав на слабкість позиції слідства:
«Крім того колегія суддів звертає увагу, на те, що матеріали по розгляду клопотання не містять фактичних даних про розмір збитків від ухилення від сплати податків ТОВ «АЛЛО» за таких обставин, доводи прокурора щодо необхідності арешту зазначеного майна є передчасними.»
Навмисне чи ні, але з такими формулюваннями подальші перспективи однієї з найгучніших справ «бізнес-схем» виглядають дуже слабкими, та кидають тінь на всю позицію чинної влади в боротьбі з тіньовою економікою.
Так, керівництво країни диктує курс на боротьбу з тіньовою економікою і рапортує про впровадження РРО, створення БЕБ, Генпрокурор Венедіктова підписує угоди з OLAF ...
При цьому як тільки процес переходить в площину реальної боротьби зі схемами, ця сама боротьба знову стає комерційним товаром.
І не важливо якого рівня в ньому доказова база, це тільки змінює кількість нулів в сумі вирішення питання.
І так, як бантик.
Після 6 відкритих кримінальних справ, податкова служба навіть не внесла в план перевірок на 2021 рік жодного ТОВ «АЛЛО», ні 72 ФОПа працюють в їх сітці.