Тривають суперечки щодо того, чи знайшов вчений з Гарварду уламки космічного корабля інопланетян на дні Тихого океану.
За словами професора Гарвардського університету Аві Лоеба, ця подія є доказом існування позаземної цивілізації, оскільки уламки були міцнішими за 272 інші космічні камені, які раніше були занесені до каталогу NASA. Крім того, об’єкт рухався швидше, ніж 95% інших космічних каменів, і вибухнув значно нижче в атмосфері, ніж більшість метеорів. Усі ці «докази» збільшують ймовірність того, що це міг бути космічний корабель.
Леб разом зі своєю командою відправився в «історичну експедицію» і зумів зібрати 50 мікроскопічних частинок-сферул, які виглядають як частинки пилу і разом важать 35 мг. Частинки були зібрані біля узбережжя Папуа-Нової Гвінеї. Леб стверджував, що в 2014 році бачив «вогненну кулю», яка, за його словами, вибухнула в нижніх шарах атмосфери, а потім впала в океан. Загадковий об’єкт, який отримав назву «IM1», «насправді міцніший і має більшу міцність, ніж усі космічні камені, розрізані NASA», — сказав професор Леб.
Минулого тижня Моніка Грейді, професор планетарології Відкритого університету, розкритикувала твердження Леба в статті для The Conversation , стверджуючи, що він зробив «дуже великий науковий прогрес від спостереження вогняної кулі до твердження, що це був космічний корабель інопланетян». Грейді стверджував, що крихітні металеві кульки, які Леб і його команда виловили з океану, швидше за все, були «земними забруднювачами», а не доказом того, що міжзоряна цивілізація прибула до нас дев'ять років тому.
Після того, як професор Гарвардського університету заявив про своє захоплююче відкриття, представники Національного дослідницького інституту Папуа-Нової Гвінеї PNG (NRI) висловили стурбованість тим, що дослідження проводили в їхніх водах без дозволу.