Created with Sketch.

Прокуратура області зайнялась Ferrexpo

22.06.2018, 14:10

14 червня 2018 року прокуратурою Полтавською області внесено до ЄРДР кримінальне провадження №42018170000000183 за статтею 240 частина 1 (порушення встановлених правил охорони надр, якщо це створило небезпеку для життя, здоров'я людей чи довкілля, а також незаконне видобування корисних копалин загальнодержавного значення, - караються штрафом до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до двох років) стосовно проведення робіт на Біланівському родовищі підприємством групи Ferrexpo з порушенням встановлених правил охорони надр, що створює небезпеку для життя, здоров’я людей чи довкілля.

07 червня 2018 року депутати Полтавської обласної ради (І.Г. Горжій, В.В. Бобиль, В.О. Барчук), працівники апарату обласної ради разом із громадськістю стали свідками розробки підприємством ТОВ «Біланівський ГЗК», що входить до групи Ferrexpo, кар’єру Біланівського родовища та вивезення глини вантажними автомобілями підприємства «Альтком» на будівництво автошляху в район населеного пункту Бутенки.

Після того, як обласні депутати разом із громадськістю потрапили на територію Біланівського родовища та змогли зафіксувати проведення масштабних робіт, до них виїхала охорона підприємства, яка намагалася випровадити їх з території.

Зі слів начальника охорони стало відомо, що роботи проводить ТОВ «Біланівський ГЗК», яке входить до складу підприємств групи Ferrexpo.

Хотілося нагадати про те, що влітку 2015 року парламентським комітетом ВРУ з питань екології були надані висновки та вимоги до керівництва Ferrexpo. Основна вимога народних депутатів ВРУ – це надати незалежну екологічну оцінку (експертизу, аналіз, звіт) щодо екологічної безпеки розробки Біланівського родовища, яку обіцяли оприлюднити керівники Ferrexpo ще у 2014 році.

Минуло вже три роки після засідання парламентського комітету ВРУ, а будь-яких експертиз, аналізів, звітів тощо керівництвом ТОВ «Біланівського ГЗК», або Ferrexpo, не надані та на жодному сайті не оприлюднені.

Виходячи із наведеної інформації та враховуючи відкриття кримінального провадження 42018170000000183, Останній Бастіон звертається до свідомих і незалежних від Ferrexpo депутатів Полтавської обласної ради та народних депутатів ВРУ від Полтавщини з наступною пропозицією: негайно звернутися до голови (заступника голови) парламентського комітету з питань екології ВРУ про заслуховування звіту керівництва ТОВ «Біланівський ГЗК», або Ferrexpo, про виконання вимог (умов), які були висунуті у 2015 році.

У разі негативного звіту керівництва ТОВ «Біланівського ГЗК», пропонуємо розпочати процедуру припинення та скасування спеціального дозволу Біланівського родовища із скасуванням спеціальних дозволів ПрАТ «Полтавський гірничозбагачувальний комбінат» на родовищах: Василівське, Харченківське, Мануйлівське та Броварківське у відповідності до статті 26 Закону України «Кодекс про надра»:

Пункт 4 - користування надрами з застосуванням методів і способів, що негативно впливають на стан надр, призводять до забруднення навколишнього природного середовища або шкідливих наслідків для здоров'я населення;… тут все вже доведено.

Пункт 6 - якщо користувач без поважних причин протягом двох років … не приступив до користування надрами;

Окремо нагадуємо, що з січня 2018 року вступив у силу Закон України «Про оцінку впливу на довкілля», який є обов’язковим для виконання всіма підприємствами, які працюють на території України з видобутку корисних копалин.

Олег Підгорний

Читайте також
Свята полтавським браконьєрам не завада
Полтава
Європейські благодійники надали генератори комунальникам Кременчука
Полтава
Чутяни провели в останню дорогу захисника України Євгена Рябовола
Полтава
Енергетична самодостатність по-миргородськи
Полтава
Невтомні бабусі Полтавщини наближають перемогу, а «зелені ямщики» ні
Полтава
Річку Псел у межах Полтавщини досі захаращено сміттям
Полтава