Created with Sketch.

Прості правила для тих, у кого затопило квартиру

15.02.2021, 13:16
Фото: Google

Майже кожен українець стикався із проблемою підтоплення власного житла; однак не всі знають, що мають право на компенсацію.

Незалежно від того, хто є винуватцем – ЖЕК чи сусіди – та за яких обставин стався неприємний інцидент, громадяни можуть вимагати відшкодування завданих збитків відповідно до статті 22 Цивільного кодексу України.

Пропонуємо нашим читачам порядок дій у такій складній життєвій ситуації:

- По-перше, слід зафіксувати факт затоплення на фото чи відеокамеру. Для того, аби ваші фото та відео могли бути доказом у суді, на них має стояти відповідна дата.

- По-друге, документально зафіксуйте факт затоплення (складіть перелік зіпсованих речей). Необхідно одразу звернутися до ЖЕКу або до іншої експлуатаційної організації, на балансі якої перебуває ваш будинок; згодом варто скласти акт про залиття квартири.

- По-третє, здійсніть оцінку завданих збитків. Таку оцінку здійснюють незалежні експерти або експертні організації, оскільки без неї в суді буде неможливо довести реальну суму збитків.

- По-четверте, виявіть того, хто ж є фактичним винуватцем затоплення. Не завжди це сусіди зверху, часто інцидент трапляється у наслідок неналежного стану труб, перевірку яких повинен здійснювати саме ЖЕК або ОСББ. Найкраще це зробити на етапі документального фіксування події.

- По-п'яте, спробуйте домовитися на пряму з винуватцями. Направте на їхню адресу письмову заяву з поштовим повідомленням про відправку, в якій пропонуєте врегулювати ситуацію без звернення до суду.

- По-шосте, у разі, коли винуватці відмовляються від діалогу і не хочуть в добровільному порядку відшкодовувати збитки – одразу йдіть до суду. Вам потрібно звертатися з позовною заявою до суду за місцем заподіяння шкоди (фактичного проживання).

Подальше вирішення справи із затопленням вашої квартири вже залежить від ухвали слуг Феміди.

Читайте також
У центральному водогоні Лубен упав рівень води
Полтава
Співробітники водоканалу оновлюють електроопори на околиці Полтави
Полтава
Полтавцям підняли тарифи на воду
Полтава
Не всім жителям Оржицької громади дали тепло
Полтава
Діти Оржиці мерзнуть, бо бюджетні установи залишаються без тепла
Полтава
У Гадячі розпочався опалювальний сезон, але є одне «але»
Полтава