Created with Sketch.

Репортажі з-за кобищанських парканів 85: про межі моральної похибки

24.12.2018, 12:14

Репортаж 85: про межі моральної похибки

У переддень нового (зауважимо з острахом – аморального свинячого!) року кличемо кобищанців до ревізії моральних устоїв. Часи такі непевні, що якісь з них вже й попідгнивали та потребують заміни принаймні «пасинків». Принагідно висловлюємо вдячність панові Г. за уточнення фольклорного змісту вжитого терміну, «пасинок» − це нижня частина стовпа, як правило, бетонна, на ній власне й стовбичить верхня дерев'яна частина.

Приводом до побіжної зауваги до засадниче-принципових теренів стало вручення нагороди «Top 30 under 30» Фондом Віктора Пінчука (стандартний шлях українського олігарха Віктора Михайловича Пінчука від шарашки з маніпуляціями так званою інтелектуальною власністю до ювілею в Куршавелі за участю 300 гостей і канадського цирку «Cirque du Soleil» тут: http://dosye.info Пінчук). «Зять Кучми» фінансує нагороду видання KyivPost за успіхи дотридцятилітньої молоді в галузі реформ, волонтерства, бізнесу і громадського активізму.

Чотири патріотично і гостро люстраційно налаштовані номінанти – Владислав Грезєв (кадрова платформа Lobby X), Віталій Устименко (одеський осередок «Автомайдану»), Юрій Дідула (проект «Будуємо Україну разом») та Тарас Прокопишин («The Ukrainians») – заявили, що не мають наміру «відбілювати» репутацію олігарха своїми іменами і на очах у В.М.П. відмовилися від його трендових статуеток з конвертами. Наступного дня волонтерка Марічка Берлінська розбила свою призову статуетку на камеру. Вчинок, який знову подвиг суттєвий сегмент дружнього нам Фейсбуку на пошуки оцінки сакраментального протистояння «білих одеж» з доцільністю. Ну, отого, пам'ятаєте, «а вона все-таки крутиться», «є компроміси і компроміси», «кримнаш», «вона працює» тощо.

Підтоптаний статус все частіше схиляє наше втомлене сумління до виваженості і компромісів… Ми отут на кутку зупинилися на точці, де визнається право грішної людини, а всі ж ми «люди», на помилку. З обов'язковим її пізнішим визнанням, клятвенного побиття себе чесного в груди із запевненнями, що помилилися оце вже точно востаннє і що лихий попутав. Адже не всі з 4 тисяч латвійців, чиї прізвища будуть оприлюднені у кінці травня наступного року у списках агентури КДБ, були співробітниками монстра. Були й там «компроміси». Але якщо людина визнала свою слабкодухість, засудила свій негарний вчинок і не стала причиною нічиєї трагедії? Ми б пробачили. Хоч більшій частині з чотирьох тисяч латвійців не заздримо. Знали, на що підписувалися.

До «нашого» зятя. У розпал російської агресії на Донбасі, наприкінці 2016 року, у виданні The Wall Street Journal вийшла стаття Віктора Пінчука з шедевральною точкою зору на компроміс (https://ua.112.ua/mnenie/vidmova-vid-vstupu-v-nato-i-yes-v-obmin-na-myr-na-donbasi-povnyi-tekst-rezonansnoi-statti-pinchuka-362623.html).

Компромісом пан називає відмову України від євроінтеграції, бо, бачите, нас у Брюсселі ще не чекають. Вважає за можливе провести вибори на окупованих РФ частинах Луганської і Донецької областей до зачистки окупованих територій. Ще мільярдер кличе змиритися з безпідставністю надій на НАТО. На думку мецената, українцям слід визнати факт належності Криму до російського міра, бо «так склалося». А щоб у агресора не виникало негативних емоцій, слід уникати слів анексія, референдум і сепаратизм. Пояснити, чому пан Пінчук не вніс до забороненого лексикону антиросійські терміни на кшталт «береза», «брага» і «снігур», не можемо, бракує філологічної потуги.

А хлопці з дівчиною вчинили правильно. Від пінчуківських нецке смердить. До речі, як і від меморандуму полтавської Незалежної медіа-профспілки з облдержадміністрацією.

Вадим Демиденко

Читайте також
Полтава гастрономічна. Частина четверта
Полтава
Полтава гастрономічна. Частина третя
Полтава
ДІЯ відзначила чемпіонів України
Полтава
Полтава гастрономічна. Частина друга
Полтава
Лицарі сили та килиму
Полтава
Полтавські чемпіони продовжують боротьбу
Полтава