Created with Sketch.

​РОЗСЛІДУВАННЯ: Чи готові коменданти гуртожитків продати голоси студентів?

26.09.2015, 06:32

До редакції «Останнього Бастіону» звернулися студенти одного з гуртожитків полтавського ВНЗ. Студенти розповідають, що керівництво гуртожитку починає налаштовувати голосувати за конкретних кандидатів через «благодійну допомогу» останніх. Чи так це насправді?

Журналісти «Останнього Бастіону» провели розслідування. Ми вдавали із себе політтехнологів, засланих від одного з кандидатів на посаду міського очільника, розмови з комендантами й начальниками студмістечок фіксували на диктофони й приховані камери.

Висновок розслідування: Усі коменданти готові продати голоси своїх студентів (а це близько 1000 голосів із кожного гуртожитку), начальники студентських містечок вирішують долі кількох гуртожитків від одного вишу, а отже на терези кладуть 3-4 тисячі голосів.

У список «благодійної допомоги», за які потенційні кандидати можуть купити собі кілька тисяч голосів у комендантів гуртожитків потрапили, зокрема:

Матраци, постільна білизна, подушки (оптом, деякі навіть вказували потрібну кількість), електроплити, пральна машина, бойлери, газові балони та ін.

Вислухавши керівників гуртожитків, наші псевдозаслані козачки від кандидатів – насправді журналісти, одразу пропонували домовитися, але навчені багатьма виборами, коменданти всі як один запросили «спершу стільці», тобто, спершу кандидат повинен «допомогти», а потім будуть агітації і голоси. Звісно, ми почали закінчувати розмову, оскільки навіть і не мали на меті купувати голоси студентів, на що коменданти відповіли: Ви думаєте, ви одні? Вас таких багато, ми бігати не будемо, у нас он і Матковський, і Жиденко є.

Чому пролунали саме імена цих двох? Чи не свідчить це, що і Матковський, і Жиденко вже почали налагоджувати канали по скупівлі голосів студентів, через що ті й поскаржилися нам, що, власне, і лягло в основу розслідування.

«Останній Бастіон» запитує в СБУ, МВС України в Полтавські області, чому ми змушені робити вашу роботу? Чому нам відомо про факти підкупу голосів, а структурам, завдання яких перешкоджати цьому – ні. Сподіваємося, відповідна робота буде проведена, а винні покарані.

Також ми питаємо в комендантів гуртожитків і начальників студмістечок, чи готові вони продавати себе й змушувати студентів продаватися? Адже вибори приходять і минають, а запродану честь більше ніколи не повернути.

Сподіваємося, кожен для себе зробить висновки й перешкодить незаконним діям і підкупу виборців, зокрема й студентів, які ще хочуть щось змінити в країні, тому найімовірніше, голосуватимуть чесно, керуючись тверезим глуздом, а не «благодійною допомогою».  

"Останньому Бастіону" стали відомі ці факти завдяки тому, що ми весь час моніторимо ситуацію в місті. 700 добровільних помічників, які хочуть, щоб виборча компанія у Полтаві відбулася чесно, а не як на 205 виборчому окрузі в Чернігові, постійно стежать і перевіряють ВНЗ, гуртожитки, школи й дитсадки, інші соціальні заклади і заводи з метою не дати кандидатам на посаду міського очільника порушувати закон, скуповуючи голоси людей, тим самим, нівелюючи саму суть й ідею виборів. 


Читайте також
Невтомні бабусі Полтавщини наближають перемогу, а «зелені ямщики» ні
Полтава
Річку Псел у межах Полтавщини досі захаращено сміттям
Полтава
Свята доброта: чутяни передали захисникам України продовольчу допомогу
Полтава
Селянам Гадяцької громади байдужа українізація
Полтава
Хорольські волонтери передали дрон захисникам України
Полтава
За час весняних пожеж на Полтавщині вигоріло 10 га лісів
Полтава