Created with Sketch.

Розстріл Range Rover можна було передбачити

02.12.2019, 08:57
Місце нападу
Фото: Glavcom

Першого грудня 2019 року в центрі Києва, біля ресторану «Маріо», відбулась очікувана подія – був розстріляний автомобіль вкрай «мутного» донецького бізнесмена В'ячеслава Соболева.

Соболев та його дружина залишились живими, але загинув трирічний син бізнесмена. 750 тис. доларів – така ціна життя дитини: саме цю суму не поділили Соболев та колишній заступник голови Вищого господарського суду України, також «донецький», Артур Ємельянов.

Те, що Соболеву жити недовго я зрозумів 15 листопада 2019 року, коли о 13:30 побачив Ємельянова в чорному автомобілі «Тойота Ленд Крузер 200» з номером держреєстрації АА 0075 (перепрошую, але останні дві букви недобачив), припаркованому біля Генеральної прокуратури України. Причиною мого спостереження за паном Ємельяновим стала інформація про те, що він домовився з першим заступником генерального прокурора Віталієм Каськом закрити кримінальне провадження, яке розслідувалось ГПУ в зв’язку з викраденням в Словаччині бізнесмена Максима Слуцького та замаху на викрадення бізнесмена Владислава Ізраеліта. Як встановили правоохоронні органи Австрії в ході проведення негласних слідчих дій, замовником злочину є Артур Ємельянов.

На підставі інформації австрійської поліції Генеральна прокуратура України 29 серпня 2018 року зареєструвала кримінальне провадження №42018000000002122, яке повністю розслідувалось самими прокурорами (хоча формально й рахувалось за Головним слідчим управлінням Національної поліції). Пізніше в ГПУ дізналися, що Ємельянов, намагаючись випередити події, домовився з начальником слідчого управління ГУ НП в Київській області, де за заявою Ємельянова зареєстрували кримінальне провадження №12018110200004900 від 14.08.22018 – тільки вже за фактом, начебто, вимагання в Ємельянова грошей. Генеральна прокуратура забрала з обласної поліції ці провадження й об’єднала його з «прокурорською» справою, присвоївши об’єднаному провадженню номер 12018110200004900, оскільки він з’явився в ЄРДР на кілька днів раніше.

Так докладно я розповідаю про ці бюрократичні тонкощі для того, щоби пояснити, за що саме Касько взяв гроші з Ємельянова: під час зустрічі вони домовились, що Касько відправить об’єднану справу з Генеральної прокуратури в Головне управління Національної поліції в Київській області, де провадження, яке розслідувалось за фактом викрадення Слуцького й замаху на викрадення Ізраеліта, буде закрито. 15 листопада 2019 року Ємельянов відвідав Генеральну прокуратуру, а вже 18 листопада в ГПУ надійшов лист за підписом начальника Головного слідчого управління Національної поліції України Максима Цуцкірідзе з проханням направити «справу Ємельянова» в поліцію Київської області.

Власне це – тобто впевненість, що кримінальне провадження, яке розслідувалось за фактом викрадення Максима Слуцького та замаху на викрадення Владислава Ізраеліта, закрито – розв’язало Ємельянову руки й він, переконаний у власній безкарності, став розбиратись зі своїми «донецькими» ворогами. Але є нюанс, про який, вочевидь, Артур Станіславович не знав: Касько досі не знайшов матеріали справи й не передав їх у поліцію Київської області «на поховання», хоча ретельно шукав й навіть влаштував скандал підлеглим.

Річ у тім, що після того, як я узнав, що Касько взяв з Ємельянова гроші, матеріали цієї справа зникли з Генеральної прокуратури України й опинились у мене. Було так – заходжу я в ресторан «Солом’янська броварня», де зазвичай знаходжу флешки з таємними та цілком таємними документами, і очам не вірю: на гардеробі хтось залишив мені матеріали кримінального провадження №12018110200004900 від 14.08.2018 – усі 6 томів. І тепер я пропоную Віталію Каську викупити в мене цю справу, щоби відпрацювати хабар, отриманий від Ємельянова. Але не за гроші. Мене цікавить тільки припинення поборів зі спортсменів-парашутистів.

Для цього Каську треба усього-на-всього взяти на особистий контроль розслідування кримінального провадження відносно екс-міністра молоді та спорту Ігоря Жданова, а також відправити в Лук’янівське СІЗО соратника попсуй-міністра, який, власне, і допоміг Жданову організувати корупційні схеми – прокурора Києва Романа Говду. Ну, і пару разів викликати на допит чинного міністра Володимира Бородянського й пояснити йому, що треба, урешті-решт, виконати численні судові рішення та скасувати «Правила спортивних змагань з парашутного спорту». І тоді я з дорогою душею…

А доки цього не зроблено, я буду публікувати по 5 сторінок зі «справи Ємельянова» через день, чергуючи розповідь про витівки екс-судді Ємельянова з публікацією матеріалів НСРД відносно бой-френда Говди Євгенія Бамбізова. Подивимось, хто перший накладе на себе руки – Касько чи Говда.

На фото: лист начальника Головного слідчого управління Національної поліції України Максима Цуцкірідзе з проханням направити «справу Ємельянова» в поліцію Київської області. Цей лист коштував життя 3-річному сину В'ячеслава Соболева.

Відомий журналіст, публіцист і блогер, який прославився своїми журналістськими розслідуваннями і гучними політичними статтями.

Читайте також
В Україні потрібно створити енергетичну прокуратуру
Опінії
Ростов не гумовий, доморощений Зе-узурпатор має пам'ятати про це
Опінії
11 грудня ВАКС продовжить розгляд корупційної справи Ольги Стефанішиної
Опінії
Гетманцев проти ветеранів
Опінії
За перше півріччя Україні народилося втричі менше ніж померло
Опінії
10 днів Офіс Генпрокурора очолює самопроголошений в.о. генерального прокурора Олексій Хоменко
Опінії