Created with Sketch.

«Садові будиночки прокурора» за 100 мільйонів гривень

29 травня, 17:08

КДК відмовилася звільнити Андрія Андрєєва, прокурора Офісу генпрокурора, в якого була знайдена нерухомість у Конча-Заспі.

Це стало відомо з рішення Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокуратури.

Згідно з рішенням, 21 травня КДКП розглянула подання в.о. генпрокурора Олексія Хоменка про звільнення Андрія Андрєєва з посади заступника начальника Департаменту Офісу генерального прокурора з нагляду за виконанням законів Нацполіцією.

Формально подання про звільнення було пов’язане зі скороченням посади Андрєєва та його відмовою обійняти інші запропоновані посади.

Однак джерела з прокуратури повідомили, що справжньою причиною звільнення стала його пов’язана з нерухомістю проблема та кримінальна справа про недостовірні дані в декларації про доходи.

Після журналістських розслідувань про його три будинки в Конча-Заспі, площею 250, 350 та 400 кв.м, прокурор став фігурантом кримінального провадження за фактами завідомо неправдивої інформації в декларації про майно. Згідно з інформацією, отриманою у відповідь на запит ГО «Стоп корупції», яку публікувало видання «Закон і Бізнес», слідчим Головного слідчого управління ДБР виявлено факт можливого умисного внесення неправдивих даних у річні декларації, що відрізняються від достовірних на суму понад 500 прожиткових мінімумів.

Приводом для розслідування стало придбання прокурором трьох котеджів у Конча-Заспі за останні роки. Три будинки ринковою вартістю близько 100 мільйонів гривень, згідно з даними ЗМІ, Андрєєв вказав у декларації як «садові будиночки» вартістю 15 мільйонів гривень. Два котеджі з’явилися в його власності у 2023 році, під час війни. У рамках кримінального провадження Печерський суд наклав арешт на цю нерухомість, проте підозри йому не висунули.

У зв’язку із ситуацією, яка трапилася з «садовими будиночками» Андрєєва, керівництво ОГП запропонувало скоротити його посаду і направило подання в КДКП про його звільнення, але прокурорська комісія несподівано стала на захист Андрєєва і відмовилася його звільняти.

Згідно з рішенням КДКП від 21 травня, Андрєєв не з’явився на засідання комісії і надіслав адвоката, який зазначив, що Андрєєв є учасником бойових дій, оскільки працював на Луганщині та брав участь в АТО.

Тому його посаду не можна скоротити, і він очікує, що керівництво запропонує йому посаду, що відповідає його знанням і досвіду. Комісія прокурорів погодилася з такими аргументами всупереч поданню в.о. генпрокурора.

Відзначимо, що кар’єрне зростання Андрєєва збіглося з періодом, коли Юрій Луценко був генпрокурором. У цей час він був заступником прокурора Києва, а потім заступником начальника Департаменту в Офісі генпрокурора, контролюючи всі розслідування поліції.
 

Читайте також
Генпрокурор скасував порядок добору кандидатів до кадрового резерву прокуратури: що далі?
Політика
Зеленський призначив Кравченка генеральним прокурором України
Політика
Зеленський вніс подання щодо призначення Руслана Кравченка на посаду Генерального прокурора
Політика
З податків громади прокурор хоче купити собі житло
Політика
Батько заступника генпрокурора заявив, що вивіз за кордон не 1 мільйон, а 110 тисяч доларів
Політика
Старі борги, 40 тисяч доларів і 100 пігулок екстазі
Кримінал