Created with Sketch.

СБУ викрила кіберполіцейських Авакова на вимаганні 150 тисяч гривень хабаря

09.04.2021, 18:30

На Івано-Франківщині двоє співробітників кіберполіції затримані на хабарі 150 тис грн

Про це повідомляють в СБУ та Офісі генпрокурора

Служба безпеки України викрила двох співробітників кіберполіції на отриманні 150 тисяч гривень хабаря. Гроші вони вимагали у потерпілого у кримінальному провадженні.

Оперативники спецслужби встановили, що комерсант з Івано-Франківська звернувся до поліції із заявою про злочин. Хакери намагалися викрасти з його банківського рахунку 900 тис. грн. Проте банк заблокував цю транзакцію як підозрілу. Для розблокування коштів бізнесмен мав надати в банківську установу документ про відкриття кримінального провадження за фактом спроби крадіжки грошей з рахунку.

За даними слідства, старший лейтенант та капітан поліції вимагали 150 тис грн від потерпілих у кримінальному провадженні за фактом шахрайства.

Співробітники СБ України задокументували, що кіберполіцейські гарантували чоловіку повернути доступ до власних коштів за «винагороду» – 150 тисяч гривень. Затримали фігурантів на «гарячому» - у момент отримання хабаря.

Правоохоронці, згідно зі ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України, затримали старшого інспектора та інспектора відділу протидії кіберзлочинам у службовому приміщенні після отримання ними всієї суми хабара.

У межах кримінального провадження за ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України планується повідомити затриманим про підозру у скоєнні злочину.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення затриманим про підозру та обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Також перевіряється причетність інших працівників поліції до вчинення злочину.

Припинення протиправної діяльності проводилося Управлінням СБУ в Івано-Франківській області спільно зі слідчими територіального управління ДБР у м. Львів за сприяння Управління внутрішньої безпеки Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції та за процесуального керівництва Івано-Франківської обласної прокуратури.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

P.S. Раніше ми підозрювали, що основною функцією кіберполіцейських Авакова був пошук та перегляд порнографії в мережі Internet. Але, як показують сьогоднішні події, іноді вони відриваються від екранів моніторів. В один із рідкісних випадків, коли кіберполіцейські Авакова мали нагоду попрацювати, вони вирішили взяти приклад зі старших товаришів та вимагали у потерпілого неправомірну вигоду. Але щось пішло не так... краще б вони далі порнографію в мережі шукали.

Читайте також
За Тимошенко внесено всю заставу
Кримінал
Волинська митниця під ударом НАБУ: місячна каса — $1 млн
Кримінал
НАБУ викрило ексголову ДПСУ на отриманні хабарів за дозвіл перетину кордону
Кримінал
ВАКС дозволив арештувати частину майна Тимошенко
Кримінал
Лондонський вояж за 70 мільйонів
Політика
Пісок за ціною золота
Політика