Created with Sketch.

Сенсація в Полтаві: але не тільки в тому, що «Шахтар» програв! Головне - вболівальники єдині, як і сама країна!

12.04.2014, 16:30

Було приємно , як не крути , сьогодні чути , як фанати донецького « Шахтаря» , які прибули до Полтави підтримати свою команду , співали на стадіоні « Ворскла» «Червону руту» і браталися з полтавчанами. Ми - єдині, попри різні клубні кольори!

Приїзд до Полтави чемпіона країни і футбольного гранда - подія апріорі не рядова. Ворскляни серйозно готувалися до звітного матчу  зробивши певні висновки з осіннього протистояння, коли при гарній пресі біло-зелені розгромно програли.

Уродженець Донбасу Василь Сачко мав додаткову мотивацію зіпсувати настрій Мірче Луческу, пам'ятаючи про те, що має боржок за гру першого кола. Правда , наставник ворсклян перед грою зіткнувся з кадровими проблемами. Артем Громов отримав триматчеву дискваліфікацію за непристойний жест , показаний ним в Севастополі у бік вболівальників кримської команди.

Оборона ворсклян виглядала звично . Що стосується середини поля, то Сачко віддав фланги на відкуп Маркоскі і Турсунову, які періодично мінялися місцями, за опорну зону відповідали Чеснаков і Дедечко. А тандем атакуючих виконавців склали два Я - Яховіч і Янузі . Цим Сачко явно показував , що не збирається паркувати біля своїх воріт « автобус», а розраховує на обоюдогостру гру.

Перший тайм , який пройшов відносно в рівній боротьбі показав , що ворскляни мають свої аргументи у боротьбі з лідером чемпіонату країни. На 16 -й хвилині виник перший небезпечний момент в матчі - Янузі кинули в прорив партнери по команді , він трохи змістився від центру до флангу і зробив навіс на Яховіча , удар якого головою метрів з десяти не вийшов сильним, і , відповідно, не доставив особливих проблем воротарю донеччан Каніболоцькому. Саме він , а не добре знайомий полтавському вболівальнику Пятов отримав довіру Містера в цей день ... «Шахтар» відповів неточним ударом Тейшейри з хорошої позиції і гольовим моментом від Дугласа Кости - ворсклян врятував Непогодов , вчасно кинувся в ноги хавбеку гостей. Потім свій шанс отримав перебував у тіні Луїс Адріано, але його удар з літа не вийшов точним.

Що стосується по-справжньому гострих моментів, то на цьому, мабуть , можна і зупинитися. А що стосується боротьби на не надто якісному полтавському газоні , то її було багато, і ворскляни цю боротьбу намагалися супернику не програвати. 0:0 при цілком гідною грі полтавчан - підсумок першої половини.

Другий тайм розпочався зі штрафного у виконанні Маркоскі - Яховіч виграв боротьбу в повітрі, але пробив неточно, м'яч пройшов поруч зі стійкою. Потім Дедечко змусив Каніболоцького попрацювати в поті чола. У гостей запам'ятався прохід і не те простріл , не те удар Тейшейри , на який ніхто з його партнерів на дальній штанзі не відгукнувся. Сачко відвів півгодини для Олега Баранника , якому вже пора виходити на новий рівень домагань. Гра без воріт пливла в нічийну гавань , хоча , чим менше часу до кінця матчу залишалося , тим активніше діяли гості. Але їм не вистачало оригінальних , креативних ходів - все було передбачувано. Міщенко, який замінив Маркоскі, непогано бив зі штрафного, але Каніболоцький був напоготові.

Розв'язка наступила на 83-й хвилині , коли арбітр матчу Юрій Вакс дозволив ворсклянам продовжити атаку, незважаючи на явний фол донеччанина , і Адіс Яховічу знадобилося дві спроби , щоб після флангової передачі пробити воротаря гостей . З першим ударом форварда Каніболоцький впорався , а з другим , з метра - не міг - 1:0.

Полтава зупиняє чемпіона і дарує шанс « Дніпру» у боротьбі за золоті медалі.