Звіт ООН закликає до перегляду соціального захисту в міру старіння світу
У зв’язку з тим, що за прогнозами до середини століття кількість людей віком від 65 років і старше удвічі збільшиться, їх права та добробут мають бути пріоритетними в програмах, спрямованих на досягнення сталого майбутнього, йдеться в новій доповіді ООН.
Згідно з дослідженням, опублікованим Департаментом ООН з економічних і соціальних питань (DESA), старіння населення є глобальною тенденцією нашого часу. Країни можуть отримати переваги, даючи кожному можливість зустрічати старість в доброму здоров’ї.
Дослідники рекомендують переосмислили давню політику та практику, пов’язану із засобами існування та роботою. Багато урядів уже запроваджують можливості для навчання впродовж життя, а також зміцнюють і повною мірою використовують обмін досвідом між поколіннями. Вони також запроваджують гнучкий вік виходу на пенсію, щоб врахувати широкий спектр особистих ситуацій і вподобань.
Також влада має переглянути системи соціального захисту, зокрема пенсійного забезпечення. Інші важливі елементи передбачають розширення можливостей гідної роботи для жінок та інших груп, які традиційно виключаються з офіційного ринку праці. Мета полягає в тому, щоб забезпечити їхній добробут у поважному віці та розширити продуктивні можливості економіки.