Created with Sketch.

Що знаходиться під льодом Антарктиди ?

10.07.2023, 12:28

«В Арктиці ми маємо життя, яке росте всередині льоду при температурах нижче нуля»

Потрапити під лід Антарктиди – не маленький подвиг. За даними Національного наукового фонду, глибина льоду становить 4776 метрів, а середня товщина 2160 метрів.

Загалом в Антарктиді міститься 27 мільйонів кубічних кілометрів замерзлої води, розтанення якої призведе до підвищення рівня моря приблизно на 58 метрів.

Про це повідомляє Iflscience.

Дослідники просвердлили отвори в антарктичному льоду глибиною понад 2000 метрів, але більша частина нижніх глибин залишається загадкою. Вони також розмістили камери в деяких неглибоких свердловинах, що забезпечує дивовижне спостереження.

Арктичний лід далеко не такий глибокий. Насправді його товщина становить лише 3-4 метри на великих ділянках, а глибина хребтів може досягати 20 метрів. Внизу ви знайдете води Північного Льодовитого океану, наймілкішого з п’яти великих океанів світу із середньою глибиною лише 1038 метрів.

Якщо ви хочете глибше дослідити питання про те, що знаходиться під льодовиковим покривом Арктики, нам доведеться піти на дно Північного Льодовитого океану.

У 2013 році вчені з Земної обсерваторії Ламонта-Догерті Колумбійського університету витратили багато часу на дослідження та збір інформації про світ під арктичним льодом у Барроу, Аляска. Вони

Їхні дослідження показали, що під Північним Льодовитим океаном знаходиться мулисте морське дно, яке вкрите дивовижною кількістю водоростей. Вони навіть відзняли кадри, як ізоподи блукають по морському дну, хоча вони мало уявляють, до якого виду вони належать і як живуть.

«Один із уроків, отриманих від досліджень у полярних регіонах, полягає в тому, що нам потрібно розширити наше визначення того, де існує й процвітає життя», — зауважив Енді Джул, водний еколог і океанограф, який працює над проектом.

«В Арктиці ми маємо життя, яке росте всередині льоду при температурах нижче нуля», — додав він.

«Це означає, що ми знаємо, що шукаємо в незвичайних місцях науку про життя, і це одна з цікавих речей, які ми дізнаємося, виконуючи таку роботу. Лід не обов’язково є негостинним середовищем існування, і на інших планетах, де ми бачимо лід, це місце, може бути ідеальною точкою для пошуку ознак життя».

Читайте також
Українські полярники показали, як пінгвіни ходять снідати до океану
Життя
Біля берегів Антарктиди виявили невідому науці істоту
Життя
Розкрита таємниця кривавого водоспаду
Життя
Український криголам «Ноосфера» досяг берегів Антарктиди
Світ
В Антарктиді українські полярники відкопують станцію «Академік Вернадський», яку завалило снігом
Світ
Полярники показали пінгвіненят, що народилися на станції «Академік Вернадський»
Життя