Першочергове право на видобуток корисних копалин отримають не етнічні українці, а представники транснаціональних корпорацій.
Кабмін підтвердив, що Сполучені Штати отримають пріоритетний доступ до інформації про родовища, про що раніше повідомляли ЗМІ.
«Ефективність фонду залежатиме від інтересу американських партнерів. Вони зацікавлені, оскільки отримують першочергову інформацію про нові інвестиційні можливості, особливо в галузі критичних матеріалів, нафти та газу», - заявили на брифінгу міністерка економіки Свириденко та її заступник Качка.
Для інших компаній, як і раніше, проводитимуться конкурси та аукціони, проте і вони зможуть звертатися до фонду за підтримкою.
Менеджери фонду поки що не визначені.
З боку Сполучених Штатів це можуть бути представники DFC (Корпорації міжнародного фінансування) та Міністерства фінансів.
За словами чиновників, фонд почне діяти вже через кілька тижнів. Переговори за додатковими угодами, які ще не були офіційно опубліковані, ведуться щоденно. Качка зазначив, що, «найімовірніше» (але не точно, - ред.), документи будуть оприлюднені.
Сьогодні Верховна Рада збереться на екстрене позачергове засідання для ратифікації договору між Україною та США про корисні копалини.
Зеленський навіть вдавався до погроз на адресу опозиції:
«Усе, що можна було зробити щодо угоди, вважаю, зроблено урядовцями та юристами обох країн дуже професійно. Якщо хтось із парламентарів не голосуватиме, я вважаю, що це буде проблемою виключно тих людей, які не хочуть її підтримати. Є люди, які налаштовані цього не робити. Тому, я думаю, що США просто повинні скасувати їм візи».