Ситуація в зоні АТО станом на ранок 14 жовтня за оперативними даними групи «Інформаційний Опір».
Ніч в зоні проведення АТО пройшла відносно спокійно. Зафіксовано один обстріл - вчора близько 23.00 бойовики з РСЗВ «Град» обстріляли позиції наших військ біля н.п. Тоненьке.
Всього за минулу добу російсько-терористичні війська більше 30 разів порушили режим тиші, обстрілюючи наші позиції з усіх видів озброєнь, наданих терористам Російською Федерацією. Також бойовиками була зроблена чергова безуспішна спроба штурмувати аеропорт в Донецьку.
Найбільш активно обстрілювались позиції наших військ зафіксовано:
- Аеропорт «Донецьк», н.п. Піски, Чорнухине, окраїни Дебальцеве - тут зафіксовано по 3 вогневих удару російсько-терористичних військ.
- 2 рази атаковані позиції сил АТО поблизу н.п. Талаковка, Ольховатка, Авдіївка, Тоненьке.
Обстрілам бойовиків також піддалися опорні пункти і блокпости в районі н.п. Щастя, Сміливе, Станично-Луганське, Новотроїцьке, Красногорівка, Гранітне, Нікішине, Сартана, Павлопіль.
Підрозділи, підконтрольні ватажкові терористів І.Безлеру («Біс»), залишили ряд блокпостів на правому фланзі Дебальцевського плацдарму і відійшли в район н.п.Горловка на раніше займані ними укріплені позиції. У зв'язку з цим керівництво «ДНР» зажадало від Безлеру пояснень, проте останній ніяк не прокоментував даний відхід своїх загонів від н.п.Дебальцево.
«Мобілізаційні заходи» серед колишніх співробітників МВС України, які залишилися на території «ДНР», не скінчились успіхом. Спроба керівництва «ДНР» створити з них «спеціальні підрозділи» зазнала фіаско через моментального дезертирства більш 2\3 особового складу створюваних підрозділів.
В смузі Тельманове-Новоазовськ російські військові та підконтрольні їм бойовики проводять безпрецедентну за масштабами операцію з пошуку своєї зниклої диверсійно-розвідувальної групи. За нашими даними, в «пошуковій операції» беруть участь і громадяни РФ, що пересуваються на автомобілях з позначенням «ОБСЄ». По каналах органів військового управління українських військ інформація про знищення даної ДРГ не надходила. Обставини пропажі ДРГ і причини її «цінності» для російського командування на даний момент невідомі.
Відзначається активізація польотів розвідувальних БПЛА супротивника в районі н.п. Маріуполь. З недавнього часу «безпілотники» запускаються здебільшого парами.
В районі н.п. Перевальск і Алчевськ загострюється протистояння між групами бойовиків з числа місцевих терористів і загонами т.зв. «Донських козаків». Зафіксовано кілька бойових зіткнень між угрупованнями «ЛНР» і «народним ополченням» Мозгового.
На територіях, підконтрольних «ЛНР», організовується масовий централізований збір металобрухту у вигляді підбитої техніки та озброєння, що не підлягають відновленню. Для цього з числа місцевих жителів формуються спеціальні команди. Дані команди працюють в районах, де йшли особливо запеклі бої. На цьому грунті відзначаються конфлікти з російськими військовослужбовцями, які прагнуть евакуювати підбиту штатну техніку своїх підрозділів на територію РФ.
На підконтрольних «ЛНР» територіях бойовики посилено розпускають чутки, що сьогодні, в день святкування православними християнами свята Покрова Пресвятої Богородиці, українські війська будуть наносити артилерійські удари по церквах в зоні конфлікту. У зв'язку з чим не виключені збройні провокації з боку російсько-терористичних військ під виглядом сил АТО.
В зоні проведення АТО продовжує роботу група цивільно-військового співробітництва Збройних сил України (український аналог структур CIMIC - Civil-Military Cooperation). Завдання даної структури - організація співпраці органів військового управління з цивільним населенням, місцевими органами влади, організаціями. В даний час пріоритетним завданням даної структури є пошук і евакуація тіл загиблих військовослужбовців в зоні конфлікту (за останній місяць даною структурою евакуйовано більше 130 тіл загиблих військовослужбовців). Відзначається співпраця в цьому питанні з українськими військовими угруповань «ДНР» (часто інформація про місцезнаходження останків наших солдат надходить від них, також вони забезпечують безпеку при евакуації тіл). Абсолютно протилежним чином поводяться угруповання терористів з «ЛНР», що не йдуть на контакт і не дають можливість проводити подібну роботу. В даному питанні «ЛНР» не йде на контакт навіть за посередництва представників «ДНР».
Представники керівництва «ЛНР» висловлюють претензії до керівництва Росії з приводу його небажання активно впроваджувати російський рубль замість української гривні в оборот на окупованих територіях на Донбасі. Раніше керівництво «ЛНР» неодноразово зверталося до Кремля з вимогою вирішити цю проблему, однак постійно отримувало відмову від Центробанку РФ. За версією керівництва «ЛНР», причиною цього є боязнь фінансових установ РФ отримати нові санкції з боку Заходу в банківській сфері. У той же час, на територіях, підконтрольних бойовикам, частина працюючих громадян отримують зарплату в рублях, проте для реалізації цієї валюти вони в основному виїжджають на територію РФ.
Відділ моніторингу «Останнього Бастіону»