Created with Sketch.

Скандал у деф-спорті: суд зобов'язав поліцію відкрити кримінальне провадження

26.12.2025, 16:42

Суд зобов’язав Нацполіцію розпочати досудове розслідування за заявою Геннадія Сікалова про вимагання та шахрайство у деф-спорті.

17 грудня Печерський районний суд міста Києва зобов’язав начальника Головного слідчого управління Національної поліції України Максима Цуцкірідзе внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості за заявою голови Громадської спілки «Останній Бастіон» Геннадія Сікалова.

Йдеться про заяву від 03 листопада 2025 року, у якій Геннадій Сікалов повідомив про вчинення кримінальних правопорушень, передбачених статтями 189 (вимагання), 190 (шахрайство), 355 (примушування до виконання цивільно-правових зобов’язань) та 358 (підроблення документів) Кримінального кодексу України.

Згідно з матеріалами заяви, зазначені кримінальні правопорушення були вчинені Гнатюком Андрієм В'ячеславовичем, - тренером збірної з настільного тенісу Федерації спорту глухих України / системи «Інваспорт».

Суд дійшов висновку, що відмова або бездіяльність слідчих органів щодо реєстрації відомостей у ЄРДР суперечить вимогам Кримінального процесуального кодексу України.

Відтак суд зобов’язав уповноважену посадову особу Національної поліції внести відповідні відомості до реєстру та розпочати досудове розслідування.

Раніше Геннадій Сікалов публічно заявляв про системні зловживання у сфері деф-спорту, зокрема щодо тиску на спортсменів з інвалідністю, вимагання коштів, психологічного примусу та використання службового становища.

Частина цих тверджень була викладена у відкритому зверненні та підкріплена, за словами заявника, електронними доказами й свідченнями спортсменів та їхніх батьків.

На відео зафіксовано, як Гнатюк, користуючись своїм становищем тренера юнацької збірної, чинить психологічний тиск на спортсмена.

Серед зафіксованих епізодів:

Після стресу через спілкування з цим «тренером» талановитий хлопець — багаторазовий призер змагань найвищого рівня — назавжди залишив спорт.

Варто зазначити, що ситуація в збірній з настільного тенісу є не першим скандалом, пов’язаним із скаргами параолімпійців на дії спортивних чиновників. Раніше вже виникали конфлікти між спортсменами з інвалідністю та профільними структурами: зокрема, у 2024-му декілька атлетів-чемпіонів з різних видів спорту звинуватили «Інваспорт» у корупції, тиску на спортсменів та здирництві, натомість Національний паралімпійський комітет назвав ці закиди «цинічною брехнею». 

Також відомо і про конфлікт з чиновниками і параолімпійського чемпіона 2024 року Віктора Дідуха, якого відсторонили від участі у чемпіонаті Європи цьогоріч. Поточний скандал у дефлімпійській збірній, за оцінками спортсменів, повторює ту саму модель – кулуарні рішення, тиск та ігнорування позиції команди.

Читайте також
США домоглися арешту офіцера ФСБ у справі про замахи в Європі
Світ
Смертельна ДТП на Львівщині: названо імʼя прокурора, який збив двох дітей
Кримінал
Група осіб здійснила збройний напад на військовослужбовців «Айдару» на Дніпропетровщині
Кримінал
У Вашингтоні охоронці президента Азербайдажану побили протестувальників
Світ
Справа зґвалтування в Кагарлику у 2020 році
Кримінал
На території військової частини в Києві через тортури помер новобранець із Бразилії
Новини