З наближенням 1 вересня проблема збору дітей у школу за прийнятні гроші стає все більш актуальною. Ми дізналися у досвідчених батьків про те, де і як скупитися дешевше, а ще про те, як подорожчав шкільний набір за останні 5 років (див. Інфографіку).
ФОРМА. Найдорожчою покупкою традиційно є шкільна форма. Щоб зменшити цю статтю витрат, батьки радять обходити стороною шкільні ярмарки. "Приміряти форму там практично ніде і добре розглянути складно, – ділиться досвідом Катерина Гітчан, яка цього року веде свою дочку в 2-й клас. – Як варіант – інтернет-магазини, де ціни нижчі на 30%, але обов'язково потрібно домовитися про примірку. У торгових центрах теж можна сміливо отоварюватися. Там я купила за 350 грн комплект з 2-х спідниць, які не потрібно прасувати навіть після прання, а на шкільному базарі одна така спідниця коштувала 300 грн ".
У дорогих кросівках для фізкультури також немає потреби. "Досить практичні кеди на липучках, адже в грі дитина може просто не помітити, що шнурок розв'язався, і впаде", – додала Катерина.
Але не варто забувати і про якість одягу. "Китайську форму, часом, можна купити на 200-300 грн дешевше, наприклад, української, але там якість тканини гірша, – розповідає "Сегодня" мама другокласника Ірина Крупченко. – Я віддаю перевагу українському виробнику: барвники якісніші, і вона не "скляна". Дивлюся на ярлики: в хороших тканинах повинно бути не менше 35% вовни".
Ранець. Не менш важливий атрибут шкільної екіпіровки – ранець. Тут батькам доводиться шукати компроміс між практичністю і модними сподіваннями школяра. "Дитині, звичайно, хочеться мультяшних персонажів, але такі барвисті рюкзаки не завжди якісні, – говорить Крупченко. – Ранець потрібно вибирати з ортопедичними властивостями і жорстким коробом, щоб він не навантажував несформований скелет дитини, місткий, з водовідштовхувальної тканини, зручний для прання і зі світловідбиваючими смугами, щоб дитину було помітно на дорозі".
КАНЦЕЛЯРІЯ. За канцелярію батьки радять не переплачувати. "Діти дуже ласі на зображення своїх улюблених героїв і не розуміють, що за ці зображення доводиться переплачувати. Потрібно пояснити, що якщо більше заплатити, наприклад, за пенал з Барбі, то тоді не купиш нову іграшку чи солодощі, – зазначає Гітчан. – Всю канцелярію ми купуємо в супермаркеті – там цілком прийнятні ціни і хороший асортимент".
Крім того, батьки закликають не піддаватися ажіотажу і не закуповувати на шкільних базарах все відразу. "Як правило, після 1 вересня такі базари стоять ще 2 тижні, і ціни там падають на 20%", – додала Крупченко. А ось на зошитах і щоденниках можна добре заощадити, якщо закуповувати їх буде школа в оптовиків. "Минулого року ми здавали по 200 грн і закуповували зошити одного зразка", – згадує Гітчан.